Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Birbirimize düşman değiliz’

24 Nisan 2016 - 964 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»‘Birbirimize düşman değiliz’

Hakan-Karagözyan birbirimize düsman degiliz

Vizyon 2071 Gençlik Derneği Diyarbakır Şube başkanı Hakan Altındağ ile Mezopotamya Ermeniler Derneği Başkanı Arat Karagözyan, ‘dostluk buluşması’nda bir araya geldiler. Gerçekleştirilen dostluk buluşmasında konuşan Mezopotamya Ermeniler Derneği Başkanı Arat Karagözyan, bu coğrafya üzerinde yaşayan hiçbir varlık ile düşmanlık beslemediklerini, geçmişin acı izlerini unutmadıklarını fakat bu düşüncelerle de geleceğin şekillenemeyeceğini belirtti.

KARAGÖZYAN: “DÜŞMAN YAKIŞTIRMALARINA KATILMIYORUM”

“Ermeni ve Türkler arasında uluslararası arenada yapılan ‘düşman’ yakıştırmalarına katılmıyorum” diyen Karagözyan, şöyle dedi: “Böylesi bir tabloda yer almaktan mutluluk duyuyorum. Birey olarak herhangi bir ırka mensup hiç kimse ile bir sorunumuz yoktur. Tartışmalara gelince halklar arasında birey olarak bir düşmanlık yok ama uluslararası mantığa batkımız zaman bir düşmanlık söz konusu, tüm sistemler bunun farkındadır ama biz Diyarbakır’da Mezopotamya Ermenileri olarak her insanın kapısını çalıyoruz. Gider, derdimizi anlatır onların da dertlerini dinleriz. Aramızda herhangi bir sıkıntı söz konusu değil ve bunları da aşacağız. 24 Nisan bizim için hem iyi hem de kötü bir gün. Biz atalarımızın yaşadıklarını gençlerimize hatırlatacağız. Gençlerimizden geçmişimizi saklamayacağız hem bu ölen atalarımıza da saygısızlık olur. Ayrıca biz Türkiye’den bir şey istemiyoruz. Sadece vaktinde yaşanan şeyin inkâr edilmemesini istiyoruz yoksa bizim kimseyle bir düşmanlığımız yok. Bizim birey olarak Kürt, Türk ve Ermeni olarak aramızda hiçbir sorun yoktur”

ALTINDAĞ: “DÜŞMANLIK ENJE EDİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM”

Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Hakan Altındağ ise, Ermeniler ile yıllar önce farklı şekilde yaşanmış sorunları günümüzde diri tutarak düşmanlık enjekte etmek için kullanılmasını doğru bulmadıklarını dile getirerek, “Ermeni ya da herhangi bir başka ırka mensup kimse ile bir düşmanlık söz konusu olmamalı. Biz yüzyıllardan beri aynı topraklarda yaşayan aynı kültürü taşıyan insanlarız. İnsanları ayıran ırk söylemleri bizi ilgilendirmez. Biz bir araya gelirken Kürt, Türk ya da Ermeni olarak değil insan olarak geliyoruz. 24 Nisan’dan önce Ermeni kardeşimizle birlikte bunun mesajını vermek istedik. Bizim aramızda bir düşmanlık yok, aksine biz iyi dostlarız. Yıllarca aynı sokakta, aynı mahallede top koşturduk, oyun oynadık. Aynı yolları koştuk, aynı bakkaldan ekmek aldık. Şimdi bizi ayırmak için başvurdukları bu farklı stratejilerden vazgeçsinler” dedi.

Oldukça samimi geçen görüşme sırasında Mezopotamya Ermeniler Derneği Başkanı Arat Karagözyan, Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği olarak kendi bünyelerinde bulunan gençler ile birlikte Çanakkale ruhunu yaşamaları adına Çanakkale gezisi düzenlenmesini talep etti. Yapılan sohbetin ardından taraflar birbirlerine çiçekler takdim etti.

591 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika