Dolar : Alış : 5.3505 / Satış : 5.3601
Euro : Alış : 6.0880 / Satış : 6.0990
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14308 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bitlis’te Lice Protestosu

09 Haziran 2014 - 675 kez okunmuş
Ana Sayfa » FOTO GALERİ»Bitlis’te Lice Protestosu

’te ’nin öncülüğünde biraraya gelen kalabalık, ’ın İlçesi’nde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları protesto etti.

 

Bitlis’te BDP’nin öncülüğünde biraraya gelen kalabalık, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları protesto etti.

BDP Bitlis İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasına yaklaşık 100 kişi katıldı. Nurullah Eren Caddesi üzerinde bulunan Ulu Cami önünde toplanan grup adına basın açıklamasını  yaptı. Demir şöyle konuştu:

“Lice’de yaklaşık 2 haftadan bu yana halkın askeri güç ve baraj yapımlarını engellemek için demokratik ve siyasi eylemler başlatmıştır. Dünyanın en geri demokrasilerinde bile temel insan hakkı olan demokratik protesto ne yazık ki ulusalcı medyanın saptırması ve tahrik etmesi sonucu basında ve kamuoyunda gerekli yeri almamış ve gerekli ilgi gösterilmemiştir. ve benzeri olaylarda kıyamet koparanlar Soma’da yas tutup Şırnak’ta göçük altında kalan Kürtleri görmeyenleri, Lice’de sivil halkın barışçıl eylemlerini ’nın yol kestiği, çatışmaların yaşandığı ve benzeri söylemlerle kamuoyunu yanlış yönlendiren savaş politikacılıklarını ve dostları asla unutmayacak. Lice’de barışın tesisi ve devamı için eylem yapan canlarını veren, sivil halkı görmeyecek kadar utanmaz ve vicdansızdırlar. Maalesef ki çözüm sürenin başlamış olduğu günden beri hükümet, sözlerine yönelik tek bir adım atmamıştır. Herkesin barış özlemi içerisinde olduğu bir ortamda savaşın ve çatışmanın kışkırtılması anlamına gelen bu saldırıyı yapan sorumluların ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Lice’de yapılan saldırı barış sürecine yönelik yapılan bir saldırıdır.”

 

554 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

..
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz. artvin evden eve nakliyat ardahan evden eve nakliyat eşya depolama aydın evden eve nakliyat
  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑