Dolar : Alış : 6.1242 / Satış : 6.1353
Euro : Alış : 7.2007 / Satış : 7.2136
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bölge birinciliği ödülü Diyarbakır’ın

22 Aralık 2016 - 770 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Bölge birinciliği ödülü Diyarbakır’ın

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Diyarbakır’da dağıtıldı. Düzenlenen bir törenle Orta-Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde dereceye giren okul ve kurumlara ödülleri verildi.

2581 başvuru arasından kendi kategorisinde ödüle değer görülen projeye ise Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Zakir Elçiçek öncülük etti. Sur İlçesi, Küçükkadı İlköğretim Okulunda uygulanan “Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Farklı Bir Bakış” isimli proje, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi kategorisinde bölge birincisi oldu. Verilen bilgiye göre, öğretmenlere uzman danışman eşliğinde okul temelli, üniversite destekli ve sürekli mesleki gelişim imkanları sağlayan bir yaklaşıma dayanan proje kapsamında öğretmenler, okul ortamında kendilerini geliştirme imkanı bulabilmekte.

Ödül dağıtım töreninde Diyarbakır’ı temsil eden projenin çalışma ekibine ödüllerini veren Sur İlçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura konuşmasında, Arş. Gör. Dr. Zakir Elçiçek ve Küçükkadı İlköğretim Okulu müdürü Yıldırım Barut başta olmak üzere, çalışma ekibine, öğretmen, yönetici ve öğrencileri ile üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünden çalışmaya destek veren öğretim üyelerine tebrik ve teşekkürlerini iletti.

765 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..