Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Bürokratik engeller eğitim-öğretimimizi felç etti”

26 Eylül 2017 - 966 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»“Bürokratik engeller eğitim-öğretimimizi felç etti”

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkan Vekili Naif Keleş, Diyarbakır Eğitim Camiasının, bürokratik engellerle iş yapamaz hale geldiğini ifade ederek, “Eğitimin iş yükünün ağırlığı içinde ciddi sıkıntıların yaşandığı süreçte üstüne üstelik bürokratik engeller ve duyarsızlıklarla Eğitim-Öğretimimiz adeta felç oldu.” dedi.

DİYARBAKIR’DA CİDDİ İDARECİ BOŞLUĞU VAR!

“Diyarbakır’da ciddi idareci boşluğu varken, okullarımız başıboş iken, eğitim öğretim aksarken idareci eksikliğine rağmen haftalardır bekletilen Müdür, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı atamalarının geciktirilmesinin sebebi nedir?” diye sorun Keleş, şöyle dedi: “Büyük sorunlar Milli Eğitim’in önünde dururken mülki amirler il kurul, komisyon ve toplantı onaylarını neden imzalamıyor? En basit yazılar bile neden geri dönüyor? Mülki amirlerimizin Eğitim camiası ile ilgili güvene dayalı ilişkilerin olması gerektiğine inanıyor ve bunu onlardan bekliyoruz.  Milli Eğitim’den valiliğe giden tüm yazılar neredeyse sorgulanmadan reddedilme nedenine bir anlam veremiyoruz. Bir yandan ücretli öğretmen ataması rahatlıkla yapılırken öğrencilerini okulda bekleyen Norm fazlası öğretmenlerin ihtiyacı olan okullara atamalarının yapılmaması karşısında hayretler içindeyiz.  Öğretmen ve İdareci görevlendirmeler zorunluluklar ve uygun görüşler dikkate alınmadan neden reddediliyor? Birçok okul öğretmensizken hatta kapalı okullar varken Diyarbakır Eğitimine önem verilmiyor mu yoksa, üvey evlat muamelesi mi görüyoruz?”

 “ÇOK SAYIDA MAĞDUR ÖĞRETMEN EŞİ BULUNUYOR”

Keleş, Eğitim camiasında mağdur birçok öğretmen eşinin bulunduğuna işaret ederek, “Sağlık, güvenlik ve aile bütünlüğü sorunu olan öğretmenlere neden gereken önem verilmiyor. Nedir memur olarak çalışanların güvenlik soruşturması meselesi? Öğretmen olarak çalışabilir de idareci olarak mı çalışamıyor? Okullarımız TYP ile destek verilmesi gerekirken neden duyarsız kalınıyor? Diyarbakır’ımızın birçok okulunda hizmetli bulunmamasından kaynaklı oluşan temizlik sorunu birçok okulumuzun eğitim ve öğretime uygun olmadığını, bu durumun öğrenci sağlığını olumsuz yönde etkilediğini görüyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımız, Olağanüstü Hal halka uygulanmayacak Devletin birimlerine uygulanmak üzere yürürlüğe konmuştur. Ama Diyarbakır’da  bazı mülki amirler bunu Eğitim camiasına uygulamakta ısrar etmektedir. Bu süreçte tıkanan Diyarbakır eğitimine ve okullarımıza duyarsız kalıp sorunlara sorun katarak atamaların bürokratik engellere takılması kabul edilemez. Yetkililerin bu sorunlara acilen çözüm getirmesi gerekirken zanna dayalı kaygılara neden giriliyor? Acil olarak yetkililerden bu sorunları çözmesini ve Eğitim camiasına bir açıklama yapmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

944 Total Views 4 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika