Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir 14 km yeni yol açtı

22 Ekim 2015 - 937 kez okunmuş
Ana Sayfa » YEREL»Büyükşehir 14 km yeni yol açtı

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın merkez ve kırsal ilçelerinin gelişme bölgelerinde trafiği rahatlatmak ve ulaşılabilirliği artırmak amacıyla bu yıl 14 km yeni yol açtı. 26 km yeni yolda zemin düzeltme, kazı, dolgu, parke ve asfalt çalışmalarını sürdürerek, tamamlama aşamasına getirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, trafiği rahatlatmak ve ulaşılabilirliği artırmak amacıyla Kayapınar, Bağlar, Yenişehir, Sur ve Ergani ilçelerinde yıl içinde 14 kilometre yeni yol açtı.  Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan, açılan 14 km yolun yanı sıra 26 km yeni yolda zemin düzeltme, kazı, dolgu, parke ve asfalt çalışması yürüterek, tamamlanma aşamasına getirildiğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından yıl içinde Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı’nda 1400 metre, Sipan Caddesi’nde 1000 metre, Nazım Hikmet Caddesi’nde 1400 metre, Mezopotamya Bulvarı’nda 1200 metre olmak üzere toplam 5000 metre yeni yol açılarak, söz konusu yolların alt temel, temel ve sathi kaplama çalışmasını tamamladı. Yine aynı ilçede Diclekent Bulvarı’nın devamında 1200 metre, Sipan Caddesi’nde 1000 metre, Jiyan Caddesi’nde 900 metre, Baba Tahir Caddesi’nde 2.200 metre, Nazım Hikmet Caddesi’nde 1000 metre, Mezopotamya Bulvarı’nda 230 metre, Ahmet Arif Caddesi’nde 350 metre, Sipan Caddesi’nde 700 metre olmak üzere toplam 8580 metre yolda kazı dolgusu yapılarak, yeni yol açma çalışması tamamlandı. Yenişehir ilçesinin gelişme bölgelerinde ise Mir Cembeli Bulvarı’nda 1400 metre, Hilar Caddesi’nde 1400 metre, Şeyh Bedrettin Caddesi’nde 600 metre ve Döküm Sahası yolunda 1200 metre olmak üzere toplam 4230 metre kazı dolgusu yapılarak yeni yol açıldı. Bağlar’da Şengal Caddesi, eski Siverek Yolu Caddesi ve Aram Tigran Bulvarı’nda toplam 4000 metre yolda alt temel, temel ve sathi kaplama çalışması tamamlanma aşamasına getirilirken, Yenişehir ilçesi Üçkuyular TOKİ yolu, Nuri Dersimi Bulvarı ve Hantepe’de toplam 3000 metre, Sur ilçesi Karaçalı, Bağıvar ve eski Silvan yolunda 12.000 metre yeni yolda alt temel ve temel çalışmasına devam edildi. Ergani’de ise 30 metrelik imar yolunda 60 bin m2 parke çalışması aralıksız sürdürüldü. 2015 yılında Kayapınar, Bağlar, Yenişehir Sur ve Ergani’nin gelişim bölgelerinin 25, 30 ve 50 metrelik imar yollarında 14.000 metre yeni yol açan, geri kalan 26.000 metre yeni yolda alt temel, temel ve sathi kaplama çalışması yürüten Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, söz konusu yollardaki zemin düzeltme, kazı, dolgu, parke ve asfalt çalışmalarını bitirme aşamasına getirdi.

KAPAN: 14 KM YENİ YOL AÇTIK

Kentin gelişim bölgelerinde açılan yeni yol çalışmalarına ilişkin bilgi veren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan, yol çalışmalarını devam ettiğini, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerindeki yeni yol açma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. Kayapınar’da 5 kilometrelik yeni yol için temel, alt temel ve sathı kaplama çalışmasının devam ettiğini ifade eden Kapan, Yenişehir’de 4,5 kilometre, Kayapınar’da ise 8,5 kilometre yeni yol çalışmasını tamamladıklarını belirtti. Kapan, “Şu ana kadar merkez ilçelerimizde yürüttüğümüz çalışmalarda, 14 kilometrelik yeni yolun, altyapı dediğimiz kaya döşeme, kazı, dolgu işlerini tamamladık. Bunun 5 kilometresinde ise, şu an üstyapı dediğimiz temel, alt temel çalışmaları halen devam ediyor. Kasım ayının ortalarına kadar bu yol çalışmalarını tamamlayacağız.” dedi. 2015 yılında Kayapınar, Bağlar, Yenişehir Sur ve Ergani’nin gelişim bölgelerinin 25, 30 ve 50 metrelik imar yollarında 14.000 metre yeni yol açtıklarına, geri kalan 26.000 metre yeni yolda alt temel, temel ve sathi kaplama çalışması yürüttüklerine dikkat çeken Kapan, söz konusu yollardaki zemin düzeltme, kazı, dolgu, parke ve asfalt çalışmalarının ise tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Yolların oturması için ilk yıl kaya dolgu, kazı dolgu yapıldığını, altyapı hizmetleri tamamlandıktan sonra ise üstyapı çalışmalarına geçtiklerini anlatan Kapan, Fırat Bulvarı, Sipan Caddesi, Nazım Hikmet Caddelerinde yaklaşık 5 kilometre sathı kaplama yaptıklarını, hava şartlarının uygun olması halinde kasım ayı sonuna kadar çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

6 10

 

687 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..