Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir Belediyesi kurban bağışı için kampanya başlattı

14 Eylül 2015 - 902 kez okunmuş
Ana Sayfa » YEREL»Büyükşehir Belediyesi kurban bağışı için kampanya başlattı

Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlar ile savaş nedeniyle Diyarbakır’a Rojava ve Şengal’den gelen yurttaşlarla dayanışmak amacıyla kurban bağışı kampanyası başlattı.  Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Muhsin Uyanık, kenttin birçok yerinde kurban kesim yerleri belirlediklerini kaydederek, yurttaşların kurban bağışı için telefonlarla bilgi alabileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, kente yardıma muhtaç yurttaşlar ile savaş nedeniyle kente sığınan Rojava ve Şengalli yurttaşlarla dayanışmak amacıyla kurban bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya ilişkin bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Muhsin Uyanık, kurban hizmetleri konusundaki hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Belediye olarak kurban kesmek ve bağış yapmak isteyen yurttaşlar için alt yapı koşullarını hazırlamakla mükellef olduklarını söyleyen Uyanık, belediyenin merkez ilçelerde kurban kesim yerleri belirlediğini kaydetti. Uyanık, mobil cihazlarının her birinin 300 kapasiteye sahip olduğunu belirterek, hijyenik ortamlarda ve el değdirmeden otomatik olarak koordinasyonca kabul edilen noktalarda kesim yapacaklarını belirtti.

HERKES KURBAN BAĞIŞI YAPABİLİR

Banka hesap numaralarını belediyenin web adresinde yurttaşlara duyurduklarını belirten Uyanık, TL bazında bir kurban hizmetinin toplam değerinin 600 TL, Euro bazında 185 Euro, dolar bazında ise 205 Dolar olduğunu söyledi. Kurban bağışlarının 153 ve 0549 412 56 30 numaralı telefonlardan yapılabileceğini ifade eden Uyanık, Diyarbakır, Türkiye’nin herhangi bir yerinden veya yurtdışından isteyen vatandaşların kurban bağışı yapabileceğini kaydetti.

VATANDAŞLAR BELEDİYEDEN BİLGİ ALABİLİR

Vatandaşların kurban bağışlarının nereye yapılacağı konusunda belediyeden bilgi alabileceklerini söyleyen Uyanık, “Bu konuda halkımız müsterih olsun. Biz koordinasyon şeklinde çalıştığımız arkadaşlarımızı bu konuda yetkilendirmişiz. Gelen bağışların, harcamaların ve yapacağımız çalışmaların tümünü halkımıza açık olarak sunacağız. Her hangi bir vatandaşımız, yaptığı bağışın sonucunu görmek isterse de bu konuda bayram süresince hem 153 hem de 0549 412 56 30 numaralı telefonlara 24 saat ulaşabilecekler” diye konuştu.

VATANDAŞLAR KURBAN BAĞIŞINI TUTANAKLA YAPABİLİR

Geçmiş yıllara nazaran hem kent insanı olarak hem de ilçe belediyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin bir tecrübeye sahip olduğunu hatırlatan Uyanık, rastgele yapılan kurban kesimlerini hem insani hem de vicdani olarak kabul etmediklerini söyledi. Uyanık, “Halkımızın kurban hizmeti verme konusunda eğer imkanları yoksa da bize bir telefon açması ya da bize bu konuda telkinde bulunması yeterlidir. Kurban Komisyonu tarafından belirtilen kurban kesim yerlerinde yurttaşlarımız, Belediyemizce yapılacak program dahilinde Belediyemiz ekiplerine yerinde kurban etlerini tutanak karşılığında teslim edebilirler. Kurban kesim yerlerinde kurbanlarını kesecek yurttaşlarımız, Belediyemize ait telefonları arayarak Belediye ekiplerimize yine tutanak karşılığında kurban etlerini teslim edebilirler. Büyük hayvan kesecek yurttaşlarımızın kurban etlerini kısmi veya parçalı şekilde diledikleri kadar bağışlayabilirler” dedi.

ÇİFTKURAN: İNSANLARIMIZIN KATKI SUNMASINI BEKLİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve İnanç Komisyonu Başkanı Zahit Çiftkuran ise, kurbanın Hz. Peygamberin sünneti olan bir ibadet olduğunu belirterek, “Kurban insanları Allah’a yakınlaştıran bir ibadettir. Varlıklı olan insanların bayramda fakir ve fukarayı sevindirme ibadetidir. Bu ibadetlerini yerine getirmek isteyen halkımızın kurban etlerini, amansız bir iç savaş nedeniyle ülkemize gelen Suriyeli, Iraklı, Şengalli ve Kobanililer ile kentimizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Büyükşehir Belediyemizin organizasyonu eşliğinde bir yardım kampanyası düzenlenmiştir. Tüm duyarlı insanlarımızın kurban bağış kampanyasına katkı sunmasını bekliyoruz” dedi.

KURBAN BAĞIŞI İÇİN HESAP NUMARALARI

Vakıfbank Diyarbakır Şubesi

TL için İban TR91 0001 5001 5800 7303 8526 03

Dolar için İban TR59 0001 5001 5804 8015 7386 99

Euro için İban TR81 0001 5001 5804 8015 7386 91

KURBAN KESİMİ VE SATIŞ YERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası (Mardin Yolu üzeri)

Yenişehir Şehitlik (Büyükşehir Belediyesi Kömür Tevzi Sahası içi)

Bağlar İskanevleri (Yeniköy Mezarlığı karşısı kurbanlık kesim yeri)

Kayapınar Peyas Mahallesi (Kayapınar Caddesi İMKB Lisesi yanı)

Kurban kesim yerleri

Yenişehir Toplu Konut (1. Etap idare binası arkası)

Yenişehir Ofis (Kurdoğlu lojman alanı içindeki beton saha)

Yenişehir Üçkuyular Toplu Konut (TOKİ pazar yeri)

Bağlar Koşuyolu (Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı)

Bağlar Sento Caddesi (2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı oto yıkama yeri)

Bağlar Medine Caddesi (Müftülük bahçesi)

Sur Mardin yolu üzeri (Canlı Hayvan Pazarı)

Sur Mardin yolu üzeri (Güler-Et Kombinası)

Sur Mardin yolu üzeri (May-Et Kombinası

Kayapınar Urfa yolu üzeri (Emniyet Lojmanları eski ısıtma sistem binası yanı)

Kayapınar Urfa yolu üzeri (Emniyet Lojmanları yeni ısıtma sistem binası yanı)

????????????????????????????????????

1 2

517 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika