Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14147 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehirden şeffaflık yolunda dev adım

14 Temmuz 2015 - 458 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Büyükşehirden şeffaflık yolunda dev adım

Büyükşehir Belediyesi, halkın belediye meclisinin toplantılarını, çalışmalarını ve kararlarını yakından takip etmesini sağlamak amacıyla Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk günkü oturumunu Belediye Web TV üzerinden canlı yayınlayarak şeffaflık yolunda dev bir adım attı. İnternet ortamında yapılan ilk canlı yayından olumlu tepkiler alındı ve ilk canlı yayın 1854 kişi tarafından izlendi.

 

Sait BAYRAM

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır halkının belediye meclisi toplantılarına katılmasının, meclis salonunun küçük olması sebebiyle sınırlı kalması üzerine harekete geçti. Gerekli teknik altyapıyı oluşturan Belediyemiz, meclis toplantılarını www.diyarbakir.bel.tr adresindeki Belediye Web TV üzerinden canlı yayınlamaya başladı. Belediye, Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın dün saat 14.00-16.00 arasında gerçekleştirilen ilk oturumunu canlı yayınlayarak şeffaflık yolunda dev bir adım attı, internet üzerinden yapılan ilk canlı yayını 1854 kişi izledi.

UYGULAMA SÜRDÜRÜLECEK

Meclis oturumlarını internet ortamında canlı olarak yayınlayarak, halkın izleyici olarak katılımını sağlamaya çalıştıklarını bildiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, yurttaşların kendi temsilcilerinin Belediye Meclisinde nasıl çalıştığını, ne tür görüşmeler yaptığını ve ne yönde kararlar aldığını bilmek gibi temel hakkı olduğundan yola çıkarak böyle bir çalışmayı başlattıklarını açıkladı. Halkın bilgilenme hakkının geniş bir şekilde kullanılmasından yana olduklarını ifade eden Suvari, şeffaf yönetim anlayışının bir gereği olarak meclisin kapılarının sınırı sayıda kişiye değil, tüm kent halkına açmak amacıyla uygulamayı sürdürme kararı aldıklarını bildirdi.

KAPIMIZ HER ZAMAN HERKESE AÇIK

Meclisin kapılarının herkese açık olduğunu bildiren Suvari, ancak meclis salonunun küçük olması, sınırlı sayıda izleyicinin içeriye alınabilmesi nedeniyle Belediye Web TV üzerinden canlı yayına başladıklarını belirtti. Belediyenin ve eş başkanların kapılarının her zaman herkese açık olduğunu, icraatlarda ve uygulamada şeffaf, demokratik ve katılımcı bir anlayışı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Suvari, “Meclis toplantılarımızın canlı yayınlanması şeffaf belediyecilik adına verdiğimiz sözümüzün en somut göstergesidir.” dedi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

360 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika