Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cevdet Yılmaz, Vali Güzeloğlu’nu ziyaret etti

20 Eylül 2017 - 486 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Cevdet Yılmaz, Vali Güzeloğlu’nu ziyaret etti

Çeşitli programlara katılmak üzere Diyarbakır’a gelen eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti

Ziyarette eski Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve beraberindekiler eşlik etti.

Yılmaz Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından, Valilik Makamına geçildi. Vali Güzeloğlu, Cevdet Yılmaz’ı Diyarbakır’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Gerçekten Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında çok uzun yıllar, çok önemli katkılar sağlayan çok değerli bir teknokrat olarak o günden bu yana tanıdığım, dostluğumuz ve kardeşliğimizi paylaştığımız Sayın Bakanımızın, siyasete girdikten sonra da, özelde bölgemizin, genelde tüm Türkiye’nin kalkınma ve gelişmesinde ortaya koyduğu çabaları izlemenin, Devletimizin bir Valisi olarak bu dönemlerde sorumluluk almanın mutluluğunu yaşıyorum.  İnşallah el birliğiyle, güç birliğiyle ve en önemlisi gönül birliğiyle kadim şehir, inancımızın muazzez şehri, kültürümüzün ve irfanımızın hazırlayıcı şehri ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ifadesiyle ‘Türkiye’de birlik ve beraberliğin mührü olan Diyarbakır’ımıza’ hizmet etmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Bu duygularla Sayın Bakanıma tekrar ilimize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YILMAZ: “GÜÇLÜ VARLIKLARI OLAN BİR ŞEHRİMİZ”

Yılmaz ise, Diyarbakır’ın önemli bir İl olduğunu ifade ederek, “Diyarbakır’ın muazzam potansiyelleri var gerçekten çok güçlü varlıkları olan bir şehrimiz, büyük bir insan potansiyeli ve genç nüfus potansiyeli var. Tarihi, kültürel birikimi var. Bir taraftan Peygamberler, sahabeler şehri, diğer taraftan muazzam tabii kaynakları olan bir şehrimiz. Tarım potansiyeli başta olmak üzere muazzam fiziki varlıkları olan bir il, Kadim bir şehir, ticaret yolları üzerinde ciddi bir ticaret kültürü olan bir şehrimiz. Bütün bunlara baktığımızda Diyarbakır ekonomisinin bugün bulunduğu yer hiçbir şekilde hak ettiği bir yer değil; Çok daha iyi bir noktada olması gerekiyor. Özellikle genç nüfusun istihdamı açısından çok çeşitli fırsatların değerlendirilmesi lazım. Bu açıdan da bir taraftan kamu yatırımlarının, yerel yönetimler dahil olmak üzere artması, gelişmesi diğer taraftan da özellikle önümüzdeki dönem özel sektörün üretken yatırımlarının, istihdam üreten yatırımlarının da hızla artması gerekiyor. Sayın Valimiz bu anlamda teşvikli bölgelerde çok güzel projelere, çalışmalara imza attı. Diyarbakır’ımızda da inşallah bu yönde çok önemli katkıları olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“DİYARBAKIR EKONOMİSİNİ YETKİLİ AĞIZDAN DİNLEYECEĞİZ”

Diyarbakır ekonomisine tek ağızdan dinleme fırsatı bulacaklarının altını çizen Yılmaz, şöyle dedi:

“Bugün hem Valimizden Diyarbakırla ilgili meseleleri dinleme imkanı bulacağız hem de çeşitli incelemelerle Diyarbakır ekonomisini, Diyarbakır’da yapılan çalışmaları hem kamu kurumlarımızdan, yerel yönetimlerimizden, hem de iş dünyamızdan dinleme imkanımız olacak. Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret edeceğiz, bizim diğer konulardan daha fazla, üretimi, istihdamı, kalkınmayı konuşmamız lazım. Diyarbakır’ı hak ettiği konuma adım adım taşıma yönünde enerjimizi sarf etmemiz lazım. Az önce Valimizin bahsettiği gibi ben kısa bir süre de olsa Diyarbakır’ı temsil etme şerefini yaşamıştım. Ayrıca Bingöl Milletvekili olarak Diyarbakır’la iç içe bir kültürden, coğrafyadan geliyoruz.

“BÖLGELERLE ÖZEL OLARAK İLGİLENİYORUZ”

Dolayısıyla bu bölgelerle ayrıca özel olarak da ilgilenmeye gayret ediyoruz. Vekillerimizle birlikte, bütün arkadaşlarımızla inşallah bizler de burada yapılan güzel çalışmalara elimizden gelen tüm desteği sağlamaya devam edeceğiz. Tüm siyasi arkadaşlarımızla birlikte Ankara boyutu itibariyle, Diyarbakır’da yapılan tüm hayırlı hizmetlere elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz inşallah. Teşekkür ediyorum”

487 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..