Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Heyeti: ‘’Kanın durması için geldik’’

22 Ocak 2016 - 719 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»CHP Heyeti: ‘’Kanın durması için geldik’’

Bölgedeki gelişmeleri yerinde görmek ve barışa katkı sunmak için Diyarbakır’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi temsilcileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.

Eş Başkan Kışanak, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, CHP İstanbul Milletvekilleri; Sibel Özdemir, Selina Doğan, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Mahmut Tanal, Onursal Adıgüzel, CHP Tunceli milletvekili Gürsel Erol, CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, CHP Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, CHP Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılınç, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, İBB Meclis Üyesi Muharrem Çatalkaya, CHP İstanbul İl ve İlçe örgütü yöneticilerini Meclis Salonu’nda kabul etti.

KIŞANAK: DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE SORUNLAR DİYALOGLA ÇÖZÜLÜR

Ziyarette konuşan Eş Başkan Gültan Kışanak, zor günler ve izleri kolay kolay silinemeyecek travmalar yaşadıklarını belirterek, “Demokratik bir ülkede yaşanmaması gereken şeyler yaşıyoruz. Kökeni tarihin derinliklerinde olan sorunlarımız var. Çözemediğimiz sorunlarımız var. Bundan kaynaklı sıkıntılarımız var. Demokratik bir ülkede olması gereken sorunları konuşarak çözmek, diyalogla çözmek, barışçıl yöntemlerle çözmektir. Her şeyden önemlisi de insan onurunu, haysiyetini, vücut bütünlüğünü, yaşama hakkını yani tartışması imkânsız temel haklarını korumaktır. Ne yazık ki biz bu konularda bugünlerde çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz.” dedi.

CANPOLAT: KANIN DURMASI İÇİN DİYARBAKIR’DAYIZ

“Bu ülkede demokrasinin birinci basamağı olan yerel demokrasiyi inşa etmekle görevli olan bizler de ne yazık ki baskılardan payımıza düşeni alıyoruz.” diyen Kışanak, belediyelere ve belediye eş başkanlarına yönelik tutuklamalara dikkat çekti. CHP’den parlamentoda rolünü oynamasını, yanlışların üzerine gitmesini ve cesurca politika izlemesini beklediklerini ifade eden Kışanak’ın ardından konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise savaşın, kanın durması ve Kürt sorununun çözümünde daha aktif olmak için Diyarbakır’a geldiklerini söyledi. Canpolat,  sözlerini şöyle sürdürdü: “22 bin nüfusu olan mahallelerde sadece 2 bin kişinin kalması, Ortadoğu’da her gün ölümlerin, savaşların, her gün adam öldürmekle bizi öldürmeyle alıştırmaya çalışan sistem şunu bilsin ki biz bu topraklarda gencecik çocukların ölmesine müsaade etmeyeceğiz. Biz buraya Tahir Elçi’nin yarım bıraktığı barış türkülerini, barış söylemlerini söylemek geldik. Biz burada ki Kürt halkıyla birlikte bu ülkede uygulanmayan demokrasinin uygulanması, yok sayılan insan haklarının hak ve özgürlüklerinin yeniden yaşatılması için buradayız. Biz sonuna kadar demokrasi ve insan hakları konusunda kararlı bir şekilde mücadele vereceğiz. Biz burada savaş istemiyoruz kısacası. Biz burada barışı daha gür sesle söylemek için buradayız.”

Ziyaret CHP İstanbul milletvekili Selina Doğan, Mahmut Tanal ile Tunceli milletvekili Gürsel Erol’un konuşmasıyla sona erdi.

CHP heyeti (1) CHP heyeti (2)

CHP heyeti (3) CHP heyeti (4)

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika