Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cihatsız bir toplum meydana getirildi

17 Aralık 2017 - 224 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Cihatsız bir toplum meydana getirildi

Cihatsız bir toplum meydana getirildi

Diyarbakır’da “Kudüs” konulu konferansta konuşan RP Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Türkiye’de devrim adı altında değerlerin yok edildiğini ve böylece israilin karşısında direnç göstermeyen cihatsız bir toplum meydana getirildiğini söyledi.

Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından “Kardeşlik Hukuku, Hududu ve Kudüs” konulu bir program gerçekleştirildi. Merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Cegerxwîn Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Refah Partisi (RP) Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Yılmaz, İsraile güç verenlerin İsrail’den önce işgal edilen Müslüman ülkeler olduğunu ifade etti.

İSRAİLCİLERİN TASFİYE EDİLMESİ GEREKİR

İsrail’in yıkılabilmesi için Müslüman ülkelerdeki İsrailcilerin tasfiye edilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, “İsrail kurulmadan evvel etrafını kendi mason örgütleriyle ele geçirdi. İsrail ne nüfusu var? ‘İsrail bizi yendi!’ Alakası yok. İsrail karşısında kaç devlet var? 63 Müslüman ülke bir işgalci devleti yenemiyor mu? Biri, bir buçuk milyar nüfus; biri, 14 milyon nüfus! Güler misin ağlar mısın? Bunda bir dengesizlik var.” dedi.

İSRAİL’İN KARŞISINDA DİRENÇ GÖSTERMEYEN CİHATSIZ BİR TOPLUM MEYDANA GETİRİLDİ

“İsrail kurulmadan evvel etrafını kendi mason örgütleriyle, ekonomiyle ele geçirttiler, ticareti ve iktidarı da.” diyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Çünkü önündeki engeli bu şekilde kaldırdı. İsrail’i kuran kim? Osmanlı devletini yıkan İttihat Terakki çeteleri. ‘Osmanlı yıkılmadan devlet olamayız’ diyor Theodor Herzl. Kim yıktı Osmanlıyı? Çanakkale savaşı m Dumlupınar mı Anafartalar mı? Hayır. Her savaşta yendik ama Ankara parlamentosunda 30 oyla hilafet kaldırıldı. İsrail, bütün medeniyetten uzak bir nesil istedi. Ümmet cihat ruhunda olmasın. Onun için kültür devrimi gerekiyordu. Devrimlerle değerlerimiz devrilerek İsrail’in karşısında direnç göstermeyen cihatsız bir toplum meydana getirildi. İsrail adına harflerimiz çöpe atıldı, İsrail adına cumamız, cumartesi pazara çevrildi. İsrail adına kıblemiz Kâbe’den, kanunlarımızın kıblesi Roma’ya çevrildi. Bunlar yapılmasaydı İsrail’e kim tükürse boğulurdu. Onun için bütün bu devrimlerde barış köprüsü ortadan kaldırıldı. Taşlar var köprü yok. Neden kilit taşı yok? Hangi lider çıktı kilit taşını omuzladı, tam gediğine oturtacak darbeyle indirdiler.”

“İSKİLİPLİ ATIFLARI ASANLARDIR İSRAİLİ KURDURANLAR”

Türkiye’de askeri ihtilallerin tamamının İsrail’i korumak için yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, “İsrail kendi güvenliğini halkı Müslüman ülkelere yöneticiler yoluyla sağladı. Bu kitabı raftan kaldıranlardır İsrail’i kurduranlar. Bu Kur’an’ı mektepten, kışladan, hayattan kovanlardır israili kurduranlar. Kur’an’ın okunmasını da yasakladılar. Kur’an’a sahip çıktı diye Şeyh Said Hazretlerini Diyarbakır’da binlerce talebesiyle kurşunlayan hainlerdir bugün İsrail’i Filistin topraklarında kurduranlar. İskilipli Atıfları asanlardır kurduranlar. Hiçbir sebep yokken Tunceli’yi, Dersim’i basarak kadın-kız demeden Dersimliye saldırıp ve 30 bin Dersimliyi katledip Şeyh Rıza Efendi’nin çocuklarını yaya olarak kış günü kovduranlardır bugün İsrail’i kurduran alçaklar.” ifadelerini kullandı.

224 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika