Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir9°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çocuklara insan hakları eğitimi verilecek

06 Kasım 2015 - 397 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Çocuklara insan hakları eğitimi verilecek

Büyükşehir Belediyesinin desteği, Başak Kültür ve Sanat Vakfı yürütücülüğünde, Diyarbakır’da çocuklar için “İnsan Hakları ve Sinema Atölyeleri” oluşturulacak. 5-8 Kasım tarihleri arasında Şengalli 20 çocukla yapılacak atölye çalışmasının ardından çocuklar film çekecek.

Başak Kültür ve Sanat Vakfı’nca, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Sivil Toplum Diyalogu Programı kapsamında yürütülen, Van Barosu ve DW-RS Producties-Hollanda ortaklığında Türkiye’de 14 ilde ve Amsterdam’da hayata geçirilen çocuklar için İnsan Hakları ve Sinema Atölyeleri Diyarbakır’da da gerçekleştirilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği program, 5-8 Kasım 2015 tarihleri arasında Şengallilerin ikamet ettiği Fidanlık Alanı’nda uygulanacak. 20 çocukla üç gün boyunca yapılacak atölye çalışmasının ardından çocuklar film çekecek.

Proje uygulaması öncesinde, Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Barosu, Van Barosu yetkilileri ile Hayata Destek ve Başak Kültür Merkezi gönüllüleri DBŞT Salonu’nda bir araya geldiler. “Diyarbakır’da Çocuk Olmak, Çocukların Temel Sorunları ve İhtiyaçları, İnsan Hakları ve Sanat Çalışmaları, Sivil Toplumun Demokratikleşme ve İnsan Haklarının Tesis Edilmesindeki Rolü ve Sorumlulukları ve Neler Yapabiliriz?” konularında konuşarak fikir alışverişinde bulunan, işbirlikleri ve dayanışmanın yolunu açmak için neler yapılması gerektiğini konuşan temsilciler, projenin önemine dikkat çektiler. Toplantıda vakfın geçmişteki çalışmalarını kısaca anlatan Başak Kültür ve Sanat Vakfı temsilcileri, Fidanlık alanında üç gün sürecek program hakkında proje bileşenlerine ve destekleyen kurum temsilcilerine bilgi verdi.

Vakıf temsilcileri, projeyle savunmasız-dezavantajlı çocukların insan hakları konusundaki farkındalıklarını ve sinema konusundaki bilgilerini arttırmak; yeteneklerini geliştirmek ve kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine destek olmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

DSC_0604_2997x2000

250 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika