Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

D.Ü.’de İletişim Fakültesi öğrenci alımına başladı

06 Haziran 2016 - 1.019 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»D.Ü.’de İletişim Fakültesi öğrenci alımına başladı

sabri eyigün

Dicle Üniversitesi (D.Ü.), her geçen gün bünyesine kattığı yeni fakülte ve birimlerle adını duyurmaya devam ediyor. Bakanlar kurulunun 01 Şubat 2010 tarihli 2010/103 kararı ile üniversitemizde bünyesinde kurulun İletişim Fakültesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlıyor. Söz konusu fakülte bünyesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo TV ve Sinema ile Gazetecilik bölümleri açıldı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ise Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrenci alınması için gerekli kriterleri sağlamış olup, 40 öğrenci ile eğitime başlıyor. Hukuk, Tıp, Diş Hekimliği, Mimarlık, Mühendislik alanlarında verdiği eğitim ile Güneydoğu’nun en çok tercih edilen üniversitesi olan Dicle Üniversitesi, bünyesinde kurulan ve bu yıl öğrenci almaya başlayacak olan iletişim fakültesi ile bölgenin ve sektörün ihtiyaç duyduğu niteliklerle donanımlı iletişimciler yetiştirerek, uzman kadro ihtiyacını karşılayacak.

D.Ü. İLETİŞİM FAKÜLTESİ BÖLGE MEDYASINA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK

Çağdaş iletişim olgusu çerçevesinde üretkenliğini bilgi birikimi ile birleştirerek, mesleki deneyimini her koşulda etik bir duruş sergileyerek toplum yararına kullanabilen, evrensel değerleri gözeterek iletişim alanında bilimsel araştırmalar yapabilen iletişimcilerin yetişeceği D.Ü. İletişim Fakültesi’nin bölge medyasına ve Halkla İlişkiler alanına ciddi katkıları olacaktır. Bölgede sadece Elazığ’da iletişim fakültesinin bulunduğunu dile getiren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabri Eyigün bölgenin, medyanın merkezi konumunda olduğunu belirtti.

UYGULAMA İLE TEORİ BİRLEŞECEK

Fakültede uygulama ile teoriyi birleştireceklerini, başta yayın kuruluşları olmak üzere ilgili tüm paydaşlarla yoğun bir işbirliği içerisine girmek istediklerini kaydeden Dekan Eyigün, mezun edecekleri öğrencilerin tüm Türkiye’de ve hatta bölge ülkelerinde  hizmet edecek bir donanıma sahip olmalarının en büyük hedefleri olduğunu  ifade etti. Bunu gerçekleştirebilecek donanıma sahip bir akademisyen kadrosuna sahip olduklarını belirten Eyigün, yeni açılacak bölümler ve alınacak öğretim elemanları ile kadrolarını daha da güçlendireceklerini sözlerine ekledi.

450 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika