D.Ü.’de Öğretmenler günü kutlandı

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle program düzenlendi. Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinlikte, öğretmenlere ve öğretmen adaylarına karanfiller dağıtıldı.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel ve öğretim üyelerinin katıldığı programa öğrencilerde ilgi gösterdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda Dekan Prof. Dr. Yücel, bütün öğretmenlerin ve öğretmen adayı öğrencilerinin günün kutlayarak açılış konuşmasına başladı.

Yücel, öğretmenliğin kolay bir meslek olmadığını, sevgi ve fedakarlıkla özveri isteyen ulvi bir görev olduğunu belirterek, “Öğretmen yetiştiren bir kurum olarak vizyonumuzu ve misyonumuzu biliyoruz. Öğretmenlik sadece bizlerin verdiği teorik bilgiyle olmaz. Asıl öğretmenlik, dışarıda, sokakta, sosyallikte” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin yuvası olan Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılanması gerektiğini vurgulayan Yücel, öğrencilerine eğitimlerini tam anlamıyla almaları gerekliliğine ve donanım içinde nice nesiller yetiştirmek için kendilerine güveninin tam olduğuna vurgu yaptı.

Öğretmenler için şiirlerin okunduğu program da Doç. Dr. Münir Erten bir konuşma yaptı. Erten, 45. Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğu içinde olduğunu ifade ederek, öğrencilere tavsiye ve fikirlerini samimi bir dille anlattı. Erten, emekliliğine 35 gün kaldığını belirterek, kendisinin bir Konyalı olarak Diyarbakır’da yaşadığı süre içerisinde saygıyı, sevgiyi ve hoşgörüyü bu şehrin insanlarında gördüğünü söyledi. “Öğretmen ve öğrenci olarak birbirimizden öğrendiğimiz ve daha da öğreneceğimiz çok şey var”  diyen Erten, tüm öğretmenlerin ve öğretmenlik yolunda ilerleyen öğrencilerinin Öğretmenler gününü kutladı.

Konuşmaların ardından Dekan Yücel, Erten’e emeklerinden ötürü günün hatırası olarak hediye takdim etti. Program Konservatuar hocalarının ve öğrencilerinin eşliğinde, solist Nilgün Çaçan’ın seslendirdiği şarkılarla devam etti. Öğrenciler söylenen şarkılarla keyifli anlar yaşadı.

D.Ü.’de Öğretmenler günü kutlandı2 D.Ü.’de Öğretmenler günü kutlandı1

941 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑