Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

D.Ü.’de Okuma alışkanlığa dönüştürülüyor

30 Mart 2016 - 450 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»D.Ü.’de Okuma alışkanlığa dönüştürülüyor

“Kütüphaneler Haftası” kapsamında düzenlenen etkinlikler 3. gününde de devam etti. Her yıl geleneksel hale gelen kitap okuma etkinliği bu yıl Dicle Üniversitesi kütüphane bahçesinde yapıldı.

Okuma etkinliğine ilköğretim, Lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ersen Murat Ateşal, SKS Daire Başkanı Abdullah Getiren ve Şube Müdürü Mehmet Nur Öncü katıldı.

Öğrencilere kitap hediye edilen etkinlikte, alanda bulunan herkes 30 dakika boyunca kitap okudu. Ayrıca öğrenciler ellerindeki dövizlerle okumanın önemine dikkat çekti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, her yıl geleneksel hale gelen okuma etkinliklerindeki amaçlarının geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere öncelikle okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi. Teknolojinin en büyük meşguliyet aracı olduğunu dile getiren Eyigün,  günlük hayatın koşuşturma veya sınavlarla geçtiğini belirtti. Tüketim toplumunun yol açtığı hızlı tüketimin insanlarda konsantrasyonu yok ettiği bir çağda gençlere kazandırabileceğimiz en önemli şeyin hiç şüphesiz “okuma alışkanlığı olduğunu kaydeden Eyigün, bunu sağlamak için yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Eyigün, akademik, idari personel ve öğrencilerle birlikte, SKS ve Kütüphane Daire Başkanlarının ikram ettiği simit ve ayranla öğlen yemeği yedi. Okuma etkinliği, hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

mutluyarınlar için

334 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika