Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Darbeye karşı ortak bildiri

19 Temmuz 2016 - 1.007 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Darbeye karşı ortak bildiri

Darbeye karsı ortak bildiri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve Borsa Başkanlarının eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği ortak bildiri Diyarbakır’da da yayımlandı. Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil tarafından okunan ortak metinde Demokrasi vazgeçilmezimiz,Milli İrade Gücümüz ve Kardeşliğimiz geleceğimizdir vurgusu yapıldı. Diyarbakır Ticaret Borsası ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile İş Camiasının katılımlarıyla açıklanan Bildiriyi  Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil okudu.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 İl’de, bu ortak açıklamayı aynı anda yaptıklarını ifaede ederek, ‘’ 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olaraktepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanınbaşarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur’’ dedi.

‘’DEMOKRASİ SAHİPLENİLDİ’

Ülkenin bütün kurumlarının, siyasi partilerinn, sivil toplumun, basın kuruluşlarının, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkesin büyük bir mutluluk duyması gerektiğine işaret eden Yeşil, ‘’Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatanMeclisimizle gurur duyuyoruz.  Bu darbegirişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese,başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz.  Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz’’ diye konuştu.

‘’ÇETENİN ADALET ÖNÜNDE HESAP VERMESİNİ BEKLİYORUZ’’

Yeşil, Ordu içinde örgütlenen bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini beklediklerine değinere, ‘’Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onlarıdaima minnetle ve rahmetle anacaktır.  Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimizdemokrasi konusundatoplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak,birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur’’ dedi.

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ

Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceklerini ifaede eden Yeşil, şöyle dedi: ‘’ İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlamazamanı diyoruz.Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz.Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın.’’ (Sait BAYRAM’ın haberi)

659 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..