Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DBP, savaşa karşı ışık ve ses eylemine çağrısı yaptı

11 Ağustos 2015 - 635 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»DBP, savaşa karşı ışık ve ses eylemine çağrısı yaptı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) savaşa karşı herkesin demokratik tepki göstermesi gerektiğini belirterek, barış için ışık ve ses eylemi çağrısı yaptı.

Sait BAYRAM

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, savaş politikalarına karşı halkı barış için eylem yapma çağrısı yaptı. Diyarbakırlılara çağrı yapan Şimşek, her akşam saat 20.00’da ışık, söndürme ve ses çıkarma eylemine davet etti.

“AKP, BARIŞ SÜRECİNİ HEBA EDİYOR”

AKP’nin 7 Haziran seçimlerini hazmedemediğini ve buna karşı savaş politikalarını devreye koyduğunu ifade eden Şimşek şunları belirtti:

“7 Haziran seçimleriyle ortaya çıkan sonuçları hazmedemeyen AKP Hükümeti’nin başlattığı savaş ve bu savaşın yarattığı tahribat devam ediyor. Özelikle Kürdistan’da ormanların yakılması, tarihte eşi görülmemiş düzeyde medya savunma alanlarına dönük bombardıman ve bir bütün olarak coğrafyamıza yayılan bir savaş süreciyle karşı karşıyayız. Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın yıllardır büyük bir emek ve çabayla Kürt sorununun Türkiye’de müzakere yoluyla çözümü noktasındaki emeğini AKP Hükümeti boşa çıkarmak istemektedir. AKP Hükümeti yeniden savaşı başlatılarak Türkiye’de geri dönüşü mümkün olmayan bir tahribat ortamı yaratırken barış sürecini heba etmektedir. AKP toplumda bir kutuplaşma ve karşı karşıya gelme sürecini başlatarak, kendi iktidarını sürdürme gayreti içerisindedir”

SAVAŞA KARŞI DİRENİŞ ÇAĞRISI

Savaşa karşı halkı direnişe çağıran Şimşek, “AKP’ni bu politikasına dur demek, karşı çıkmak için barış isteyenlerin direnmesi ve bu savaş politikasını boşa çıkarmak için güçlü bir karşı duruşa acilen ihtiyaç vardır. Bütün toplumsal kesimlerin bu ülkenin geleceği için, çocuklarının geleceği için dayatılan savaşa karşı hemen şimdi, geç kalmadan seslerini yükseltmelidirler. Bu konuda bütün toplumsal kesimlerin özellikle tarihteki rolünü her zaman yerine getiren Amed Halkı’nın savaşa karşı tepkisini, refleksini en üst düzeyde ortaya koyması lazım. Savaşın önüne geçmek için topyekün bir seferberlik ruhuyla bu gidişata karşı sesimizi yükseltmemiz ve tepkimizi ortaya koymamız hayati önemdedir.”

HER AKŞAM IŞIK SÖNDÜRME VE SES ÇIKARMA EYLEMİ

Yaşanan savaşa karşı halkın demokratik tepkisini göstermeye çağıran Şimşek, “Bundan dolayı Amed halkını, her akşam Saat 20.00’de ses çıkarmaya ( ışıkları yakıp söndürmeye, gürültü çıkarmaya, ıslık çalmaya) çağırıyoruz. Savaş baronlarının ve savaş tüccarlarının kendi iktidarlarını sürdürme adına insanları birbirini boğazlatmasını engellemek, çocuklarımızın geleceğini karatan bu politikaları boşa çıkartmak için Tüm Amed halkının bu konuda üzerine düşeni yapmaya çağırıyoruz” dedi.

ali şimşek

339 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika