Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Değirmenci: “Oda olarak eğitimlere önem veriyoruz”

11 Ağustos 2015 - 596 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Değirmenci: “Oda olarak eğitimlere önem veriyoruz”

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Cemil Değirmenci, 15 aylık görev süresince yaptığı çalışmaları haberdiyarbakir.gen.tr’ye değerlendirdi. Oda olarak 15 aylık görev süreleri boyunca öncelikle eğitime büyük önem verdiklerini ifade eden Değirmenci, göreve geldiklerinden bugüne taahhüt ettikleri maddelerden 4’e 3’ünü gerçekleştirdiklerini söyledi. Değirmenci, son günlerde yaşanan olayların kendi sektörleri dahil olmak üzere bütün esnafı olumsuz etkilediğinin altını çizerek, Ne olacağını büyük bir merakla beklediklerini söyledi.

 

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Yaklaşık 15 ay önce Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığına seçilen Ahmet Cemil Değirmenci, görev süresi boyunca yaptığı ve yapacakları çalışmaları değerlendirdi.

TAAHHÜT ETTİĞİMİZ ÇALIŞMALARIN 4’TE 3’ÜNÜ TAMAMLADIK

Oda Başkanı Değirmenci, 15 aylık görev süresini tamamladıklarını ifade ederek, “3 ay önce bir yılımızı doldurduğumuz için bir toplantı yaptık. Birinci yıl toplantımızda tüm üye arkadaşlarımızı bizzat arayarak, toplantımıza katılmalarını istedik. Bu bir yıllık süreçle ilgili bize hesap sormalarını istedik. Bu toplantımız yaklaşık 150 meslektaşımızın katıldığı toplantıda güzel bir sunum yaptık. Odanın mevcut durumu ile ilgili bilgi verdik. Biz zaten yola çıktığımız ilk günden beri taahhüt ettiğimiz maddelerin 4’e 3’lük bölümünü bitirmiş durumdayız. Ama bu demek değildir ki, biz çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz. Özellikle çalışmalarımızın içinde eğitimlerle ilgili bölümler daha ağırlıklı. Bu konuda görüşmelerimiz var. Sonucunu beklediğimiz organizelerimiz var” dedi.

İLK HEDEFİMİZ EĞİTİM

Yönetim olarak KOSGEB,  Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Çıraklık Eğitim Merkezi ile yoğun görüşmelerinin olduğunu vurgulayan Değirmenci, “Çıraklık Eğitim Merkezi ile birlikte sistemin düzelmesi açısından, oradaki öğrencilerin daha iyi eğitim görmeleri açısından gerekli koşulların sağlanması yönünde kendilerine destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca KOSGEB ile görüşmelerimiz devam ediyor. Kendi esnafımıza yönelik bir takım gelişmeler olduğu takdirde bunları esnafımızla paylaşacağız. Karacadağ Kalkınma ajansı ile ilgili yaptığımız görüşmeler çok olumlu geçti. İnşallah önümüzdeki günlerde Erkek berberleri, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik eğitimler vereceğiz. Eğitimlerin bütçesini Karacadağ Kalkınma Ajansı karşılayacak” diye konuştu.

GÜZELLİK SALONLARI DENETLENDİ

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Değirmenci, Yaklayık 1 ay önce güzellik salonlarına yönelik denetimlerin olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de kayıt dışı ekonomideki en büyük problemin kurumlar arası iletişimsizlikten kaynaklandığını biliyoruz. Bu kapsamda Diyarbakır valiliği tarafından İl sağlık müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Belediyemizle birlikte Güzellik salonlarıyla ilgili kapsamlı bir araştırma ve denetleme yapıldı. Denetlemeler 1 aydır sürüyor. Bu denetleme ekibinin içinde oda olarak bizde görev aldık. Denetleme sonrası ekiple bir araya gelip, istişare ediyoruz. Denetlemeler çok olumlu geçiyor. Buradaki amaç bu işlerin düzene girmesi, zorda olan esnafın müşteri sayısının artmasıdır” dedi.

OLAYLAR ESNAFLARI BİTİRDİ

Diyarbakır ve bölgede yaşanan saldırılar ve olayların birinci derecede esnafı ilgilendirdiğini ve etkilediğine işaret eden Değirmenci, “Üyelerimizin yıllık 180 lira olan aidatı istemekten bile imtina ediyoruz. Çekiniyoruz. Çünkü insanların psikolojisi yerinde değil. Evine ekmek götüremiyor. Yani ne olacağını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah olumlu gelişmeler olacak diye umut ediyoruz” dedi.

IMG_5230 IMG_5231

354 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika