Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demir, ‘Geleceğimizi bataklıktan kurtarmak istiyorum’

04 Eylül 2015 - 1.032 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportaj»Demir, ‘Geleceğimizi bataklıktan kurtarmak istiyorum’

Domlar ve Romenler Gençlik Spor Kulübü ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Demir, tek hedefinin ‘Dom vatandaşların bozulan imajını düzeltmek ve uyuşturucu, gasp, hırsızlık ve yankesicilik ile adam yaralama gibi olaylardan uzak tutmak olduğunu söyledi. 14 bin üyesi bulunan Dom aşiretine seslenen Demir, “Geleceğimizi bataklıktan kurtaralım” dedi.

Diyarbakır’daki Dom gençliğini uyuşturucu, gasp, hırsızlık ve yankesicilik ile adam yaralama gibi olaylardan kurtarmak ve korumak amacıyla ‘Domlar ve Romenler Gençlik Spor Kulübü ve Kültür Derneği’ni kuran Mehmet Demir, maddi imkânsızlıktan dolayı kapısına kilit vurmak zorunda kaldığı Dernek için yer arıyor.

TABELA EVİNİN BAHÇESİNDE

Geçtiğimiz ay önce kira, elektrik ve su faturası ödeyemediği için Yenişehir semtindeki dernek binasından çıkmak zorunda Demir, derneğin tabelasını Yeniköy Mahallesindeki evinin bahçesinin duvarına asmış.

 

İşte, Dom Derneği Başkanı Mehmet Demir’in, röportajı:

Derneği kurmanızın amacı ne?

“Tek gayem, geleceğimiz olan çocuklarımızı, uyuşturucu ve hırsızlık gibi olaylardan uzak tutmaktır. 6 yıl önce bu gaye üzerine derneği kurdum. Ancak bugüne kadar tek bir Dom vatandaşımız bile beni ne sordu ne de destekte bulundu”

BÜYÜK TEPKİ GÖRDÜ

Derneği kurarken tepki gördünüz mü?

“Diyarbakır merkez ve ilçelerinde sayıları 14 bini bulan Dom aşiretinden destek istedim. Ancak Derneği açtığım için büyük tepki bile gördüm. Bu işi kendime ilke edindim. Ne pahasına olursa olsun dernek çalışmalarına devam edeceğim”

MADDİ ÇIKAR PEŞİNDE DEĞİLİM

Amacınız ne? Yani ne yapmayı hedefliyorsunuz?

Bugüne kadar sadece Sıfır Ayrımcılık Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden, MEKSA Vakfı Başkanı Sertaç Işık’tan büyük destek gördüm. Benim de geçimlerini sağladığım bir ailem var. Zor koşullarda geçimimizi sağlıyoruz. Bu derneği kurarken, herkes benim maddi çıkar peşinde olduğumu düşünüyordu. Ancak, asla öyle bir niyetim olmadı. Olsaydı, şimdi bu gecekondu yerine daha iyi şartlara sahip evlerde yaşayabilirdim. Destekler çekilince, dernek binasını kapatmak zorunda kaldım. Çünkü, dernek için tutulan evin kirası, su ve elektrik için para gerekiyordu. Ancak bende de para olmadığı için 1 ay önce daireden çıkmak zorunda kaldım. Benim tek hedefim, domların insanca yaşamalarını sağlamaktır. Başka bir niyetim olamaz”

‘ÇOCUKLARIMIZI BATAKLIKTAN KURTARALIM’

Dom vatandaşlarına duyurunuz var mı? Neler söylemek istersiniz?

“Gelin birlik olalım. Birlikte hareket ederek, bozulan imajımızı yeniden düzeltelim. Uyuşturucu, gasp, hırsızlık gibi kötü olaylardan çocuklarımızı kurtaralım. Ben bu yola baş koydum. Bir tek dom vatandaşımızı da kurtarırsam, gözüm açık gitmem. 14 bin kişilik Dom ailesinden birilerinin bana destek vereceğinden eminim. Hiç olmazsa kadın ve çocuklarımızı bu bataklıktan kurtaralım. Geleceğimizi kurtaralım. Onları okumaları için sevk edelim”

(Sait BAYRAM Özel Röportajı)

DOMLAR (1) DOMLAR (3) DOMLAR (4)

715 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..