Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DİSKİ: İstasyon Caddesi’ndeki çalışmalar 15 Ekim’de tamamlanacak

02 Ekim 2015 - 503 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»DİSKİ: İstasyon Caddesi’ndeki çalışmalar 15 Ekim’de tamamlanacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, İstasyon ve Akkoyunlu Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarının, zeminin bazalt olması, ana hat ve bağlantı hatlarının zarar görmemesi için büyük titizlikle yürütüldüğüne dikkat çekerek, çalışmaların 15 Ekim’de tamamlanacağını açıkladı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, İstasyon ve Akkoyunlu Caddesi’nde yürütülen yağmursuyu şebekesi ve kanalizasyon hattı çalışmasının seyri hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, İstasyon ve Akkoyunlu Caddelerinin de dahil olduğu kentin muhtelif bölgelerinde yürütülen “Diyarbakır Kent İçi Abone Bağlantı Hattı ve Kısmi Kanalizasyon Yapım İşi”nin sözleşme bedelinin 7 milyon 261 bin lira olduğu, bugüne değin 250 metrelik kanalizasyon şebekesinin döşendiği ifade edildi. 160 metrelik şebekenin döşenmesiyle söz konusu çalışmanın tamamlanacağına dikkat çekilen açıklamada, İstasyon ve Akkoyunlu Caddesi’ndeki çalışmalarında bu kapsamda yürütüldüğü ifade edildi. Açıklamada, İstasyon Caddesi’ndeki yağmursuyu şebekesi döşeme çalışmalarının 25 gün sürdüğü, hemen ardından kanalizasyon hattı çalışmalarına başlandığı, 26 Ağustos’ta başlayan bu çalışmaların 15 Ekim’de tamamlanmasının öngörüldüğü kaydedildi. Çalışmaların büyük bir titizlik ve itinayla sürdürüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Kanalizasyon şebekesi çalışmamız, hemen öncesinde biten ve bir IPA projesi olan Yağmur Suyu Şebekesi çalışmasının hemen ardından büyük bir hız kazanmıştır. Ekiplerimiz yurttaşlarımızın çalışmalardan asgari düzeyde etkilenmesi için kanalizasyon şebekesi çalışmalarına daha Yağmur Suyu Şebekesi çalışması devam ederken başlamıştır. Yağmur Suyu Şebekesi çalışması da yaklaşık 25 gün sürmüştür.” denildi.

ZEMİNİN BAZALT OLMASI, BAĞLANTI HATLARININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Zeminin bazalt olması, 3 ila 5 metre gibi derinliklerde çalışma yürütülmesinin zaman aldığı, daha titiz bir çalışma gerektirdiğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi: “Derin bir hat üzerinde gerçekleştirilmesi nedeniyle, aynı hat üzerindeki içme suyu şebekesi, yağmur suyu şebekesi, doğalgaz, elektrik ve Telekom ana hatlarının ve bağlantı hatlarının zarar görmemesi için çalışmamızı büyük bir hassasiyet içinde ilerletmekteyiz.”

‘ESKİ İKİ HAT DEVRE DIŞI BIRAKILACAK’

DİSKİ açıklamasında, yurttaşların daha önce yararlandığı 35 yıllık iki ayrı kanalizasyon hattının kullanılamaz durumda olduğu, bu nedenle bu hatların iptal edileceği belirtilerek, “İki eski hattın devre dışı bırakılacak olması da çalışmanın daha kapsamlı yürütülmesini gerektirmiş, süreyi etkilemiştir. Ekiplerimiz çalışmaların daha kısa sürede tamamlanması için mesai saatlerini de aşan zamanlarda çalışmıştır. Ancak bayram tatilinin araya girmesi çalışmayı kısa bir süre geciktirmiştir.” denildi.

‘MODERN BİR CADDE OLACAK’

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Çalışmanın tamamlanmasıyla İstasyon ve Akkoyunlu Caddesi’nde  hem Yağmur Suyu Şebekesi’ne hem de eski kanalizasyon hatlarının iptal edildiği yeni ve modern bir kanalizasyon şebekesine sahip olacaktır. Yeni altyapı ile birlikte kışın yağan sağanak yağmurlar sonrası olası su baskınları sona ermiş olacak. Bu da hem yurttaşlarımızın gündelik hayatını kolaylaştıracak hem de esnafımızın ticari faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecektir.”

5 (1) 6

281 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika