Dolar : Alış : 4.7908 / Satış : 4.7994
Euro : Alış : 5.5680 / Satış : 5.5780
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Diyarbakır barış ve hoşgörünün şehri”

11 Şubat 2016 - 524 kez okunmuş
Ana Sayfa » YEREL»“Diyarbakır barış ve hoşgörünün şehri”

Diyarbakır’da faaliyet yürüten bazı Sivil Toplum Örgütü temsilcileriyle bir araya gelen İl Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır’ın 33 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin izlerini bugüne kadar taşımış kadim bir şehir olduğunu belirterek, Diyarbakır’ın hoşgörü ve barış içerisinde yaşayan bir kent olduğunu söyledi

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kentteki bazı Sivil Toplum Örgütü Temsilciler temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. DSİ 10’uncu Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda, başta Diyarbakır’da yaşananlar olaylar olmak üzere, kentteki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

“AYNI AMAÇLA BİR ARAYA GELDİK”

Kahvaltı öncesi açıklamalarda bulunan İl Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu davetimize icabet edip katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Diyarbakır’da, zaman zaman sivil toplum örgütlerimizle bir araya gelerek onların düşünceleri varsa onları paylaşmak,  bizlere önerileri varsa onları almak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün, aynı amaçla bir araya geldik” dedi.

 “BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAYAN BİR KENT”

Diyarbakır’ın 33 ayrı medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin izlerini bugüne kadar taşımış kadim bir şehir olduğunu belirten Aksoy, “Tarihte birçok farklı inanç ve grupları bir arada tutan, hoşgörü ve barış içerisinde yaşayan bir kent. Diyarbakır’ımızın bu huzur ve barışının bundan sonraki süreçte de aynı noktada devam etmesi hepimizin ortak amacı ve temennisi. Umuyorum ki bu belirli sıkıntılar kısa zaman da atlatılır ve Diyarbakır huzurlu günlerini tekrar yaşamaya devam eder. Toplantımızın Diyarbakır’ımıza da hayırlı sonuçlar vererek güzel önerilerle gerçekleştirilmesini umuyorum” diye konuştu.

DSC_3971

353 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..