Diyarbakır polisi’nden kaçakçılara aman yok!

Diyarbakır’da polisin yaptığı 23 ayrı operasyonda, çok sayıda silah, mühimmat, kaçak sigara ve uyuşturucu ele geçirildi.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce il genelinde silah, mühimmat ve sigara kaçakçılığı ile uyuşturucu madde ticareti ve sevkiyatı yapmaya çalışan şahıslara yönelik 8 ayrı operasyon düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, “Operasyonlarda 7 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, 12 şarjör, bin 11 adet uzun ve kısa namlulu silaha ait fişek, 8 gaz fişeği ele geçirilirken, 16 şahıs gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan biri tutuklanmıştır. Batı illerine çeşitli yöntemlerle araçlarına gizledikleri kaçak sigaraları nakleden şahıslara yönelik de 4 ayrı operasyon düzenlenmiş, piyasa değeri 555 bin TL olan 110 bin 945 paket kaçak sigara ele geçirilmiş ve 5 şahsa adli işlem yapılmıştır. Ayrıca şahısların kaçak eşya naklinde kullandıkları 3 araca da el konulmuştur” denildi.

Açıklamada, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce, uyuşturucu madde ticareti ve sevkiyatı yapmaya çalışan şahıslara yönelik de 11 ayrı operasyon düzenlendiğine dikkat çekilerek, 216 kilo 985 gram kubar esrar ve 13 kilogram toz esrar ele geçirildiği, 15 şahıs hakkında da işlem yapıldığı bildirildi.

4 6

332 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑