Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır’ın eğitimi mercek altına alındı

14 Aralık 2015 - 2.124 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Diyarbakır’ın eğitimi mercek altına alındı

Diyarbakır’da kent genelindeki eğitim-öğretim ile ilgili tüm sorunlar Çınar İlçesi’nde gerçekleştirilen kapsamlı bir toplantı ile masaya yatırıldı. Eğitim alanındaki bütün sorunların konuşulduğu, son zamanlardaki en geniş ve en kapsamlı toplantı, Çınar Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Diyarbakır Vali Yardımcısı Remzi Kattaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Diyarbakır’a bağlı 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü katıldı.

EĞİTİM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Yaklaşık olarak 5 saat süren toplantı ilk olarak Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde’nin yaptığı sunumla başladı. İde’nin sunumunun ardından tüm ilçe müdürleri söz alarak eğitim-öğretimde yaşanan sorunları ve duyulan ihtiyaçları dile getirdi.  Müdürlerin sorunlarını dinleyen Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, sorunlara dair çözüm önerilerinde bulundu.

Toplantı sonrası çeşitli gezi ve incelemelerde de bulunan Vali Yardımcımız Remzi Kattaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, ilçede yapımı tamamlanan kız yurdunda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Çınar İlçesinde yer alan Hipodroma geçen Vali Yardımcısı Kattaş ve beraberindekiler, hipodrom merkezinde yer alan Atla Terapi Merkezi ve At Hastanesini ziyaret etti.

İSTEK VE TALEPLER ALINDI

Vali Yardımcısı Kattaş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı düzenlediklerini ifade ederek, “22 Ekim’deki yaptığımız toplantıda tespit edilen hususlar, eğitim sendikalarımızla yaptığımız toplantıdaki hususlar, eğitim-öğretim yılının gidişatı, özellikle sokağa çıkma yasağı olan yerlerdeki yavrularımızın kurslarla takviye edilmesi, ilçe merkezindeki memur ihtiyacı, başarı durumumuzun ilerlemesi için yapabileceğimiz çalışmalar, devamsız öğrencilerimizin okula devamına yönelik proje hazırlığımız, okul sporları, gençlerimizin spordaki başarılarının artırılması ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması, yatırımlar, bakım onarım, donatım konuları, baş tacı öğretmenlerimizin performanslarının ve memnuniyetlerinin artırılması, öğrencilerimizin motivasyonu, ilçelerimizin istek ve talepleri gibi mevzular üzerinde değerlendirmelerde bulunduk, kararlar aldık” dedi.

ATLI REHABİLİTASYON MERKEZİ DE ZİYARET EDİLDİ

Çınar ilçesinde yer alan Hipodromu ziyaret ettiklerini ifade eden Kattaş, “Burada Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde otistik çocuk ve gençlerimize yönelik rehabilitasyon merkezinin Diyarbakır’ımızda kurulması bizi özellikle memnun etti. Özel eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız haftada 3 gün 90 öğrenciye hali hazırda imkân sunan merkeze, tüm özel alt sınıfları ve özel eğitim okullarımız öğrencilerinin program dâhilinde istifadesini, TJK Müdürümüz işbirliğiyle takip edecek. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Yansımalarını diğer toplantıya kadar takip edeceğiz. Bu toplantıları özellikle taşrada, ilçelerimizde yapmamızdan murad, halkın ayağına hizmet sunma anlayışını, bürokrasiyi halka götürme, sorunu yerinde görme ve çözme arzusundandır. Misafirperverlikleri için Çınar Kaymakamımıza, Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve TJK Müdürümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca Diyarbakır’ımızın eğitimini, yani gençliğini, yani geleceğini, yani huzurunu elinde tutan tüm idarecilerimizin gayretlerinden, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürü borç bilirim. El ve gönül birliğiyle, akıllıca ve fedakârca yapacağımız çalışmalarla güzel Diyarbakır’ımızın güzel günlerine ulaşacağız” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ise, bu tarz toplantıların çok verimli olacağını belirterek, toplantının geleneksel hale gelebilecek şekilde tüm ilçelerde yapılacağını söyledi. (Sait BAYRAM)

Eğitim mercek altına alındı (2) Eğitim mercek altına alındı Eğitim mercek altına alındı (1)

587 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika