Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doktor haberine yalanlama

03 Mayıs 2016 - 1.922 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Doktor haberine yalanlama

Dr.yakup altas

Diyarbakır Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Yakup Atlaş, Akşam Gazetesi’nin önceki gün manşetine taşıdığı “Sur’da yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesi’nde ameliyata alınan güvenlik görevlileri için görevlendirilen 3 doktorun ameliyata girmedi” haberini yalanladı. Altaş, “Doktor arkadaşlarının raporlu olduğu halde hastaneye gitmemelerini gerekçe gösterilerek soruşturma açıldı. Aralık sonu itibariyle açılan soruşturma sonucunda muhakkikin soruşturmaya gerek duyulmadığı açıklandı” bilgisini verdi

Akşam Gazetesi’nin önceki gün manşetine taşıdığı haberle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli 3 kalp-damar uzmanı doktoru hedef gösterdi. DİHA’da yer alan habere göre, Akşam Gazetesi’nde Veysel Koç imzasıyla yayınlanan ve manşetten verilen haberde, Sur’da yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesi’nde ameliyata alınan güvenlik görevlileri için görevlendirilen 3 doktorun ameliyata girmemek için rapor aldıklarını ileri sürülmüştü. “Raporlu ihanet” manşetini yalanlayan Diyarbakır Tabipler Odası Yönetim Kurulu üyesi Yakup Altaş, sağlık çalışanlarının bilinçli hedef gösterildiğini savundu.  Akşam Gazetesi’nde kalp-damar uzmanı olan U.S, F.A ve M.Y. isimli doktorların “iş göremez” raporu ile görev yapmadıklarını iddiasını yalanlayan doktor Yakup Altaş, 28 Aralık’ta doktor arkadaşlarına Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne gelmeleri yönünde bir telefon geldiğini, fakat buna ilişkin herhangi bir resmi yazışmanın olmadığını kaydetti. “Doktorların bilinçli olarak Askeri Hastanesi’ne kaldırılan askerlerin tedavi etmedikleri” yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Altaş, söz konusu gazeteye basın etiğini hatırlattı.

“GAZETENİN HABERİ İFTİRADIR”

Altaş, gazetenin ileri sürdüğü habere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Gazetenin kullandığı dil oldukça ötekileştirici ve nefret içeren bir dildir. Yandaş medyanın servis ettiği haberler hekimlik mesleğiyle bağdaşmayan bir iftiradır. Hekimlikte hastalar arasında ayrım yapılmaz 4 ay önce olmuş bu olayı şuanda gündeme gelmesi arkadaşlarımızın bilinçli olarak hedef alınması anlamına geliyor. Bölgemizde de son dönemlerde sivil toplum örgütlerine yönelik ciddi bir baskı var. Onun bir devamı anlamına geliyor. Doktor arkadaşlarının raporlu olduğu halde hastaneye gitmemelerini gerekçe gösterilerek soruşturma açıldı. Aralık sonu itibariyle açılan soruşturma sonucunda muhakkikin soruşturmaya gerek duyulmadığı açıklandı.”

“HEDEF GÖSTERİLMEYİ KABUL ETMİYORUZ”

Arkadaşlarının verdikleri raporların da Elazığ Kamu Hastanesi’nde Genel Sekreterlikte bulunan hakem hastaneye gönderildiğini ve hakem hastanenin raporlara ilişkin “Tıbba Uygundur” kararının çıktığını kaydeden Altaş, “Yayınladıkları yalan haberleri tekzip etmeye çağırıyorum. Diyarbakır Tabipler Odası olarak arkadaşlarımızın bu şekilde hedef alınmasını kabul etmiyoruz” dedi.

1327 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika