Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eczacılar ‘Acılara’ duyarsız kalmadı!

08 Mayıs 2016 - 2.713 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Eczacılar ‘Acılara’ duyarsız kalmadı!

eczacılar eczacılar1

eczacılar2 eczacılar3

eczacılar4 eczacılar5

Diyarbakır Eczacılar Odası, her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan Eczacılık haftasının bu yılki etkinliklerinin startını Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde verdi. Eczacılar Odası, bu yıl ki hafta kutlamalarını, yaşanan çatışmalardan dolayı ‘eğlencesiz’ olarak gerçekleştirecek. Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Ferat Değer, bölgedeki çatışmalardan dolayı 14 Mayıs Eczacılar Haftası nedeniyle düzenleyecekleri ‘eğlence’li etkinlikleri iptal ettiklerini ifade ederek, Cizre’deki çatışmalara rağmen ilçeyi terk etmeyerek, halka yardımcı olan meslektaşlarını yalnız bırakmamak için haftanın startını Cizre’de verdiklerini söyledi.

Diyarbakır Eczacılar Odası, Bölgedeki çatışmalı süreçten dolayı yaşanan ölümler, yıkımlar ve göçleri görmezlikten gelmeyerek, bu yıl ki 14 Mayıs Eczacılar Haftası etkinliklerindeki ‘eğlence’leri iptal etti. Eğlenceli etkinlikleri iptal eren Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, bir grup eczacı ile birlikte Şırnak’ın Cizre İlçesi’ni ziyaret etti. Eczacılar Odası Cizre İlçe Temsilciliğini ziyaret eden Değer, Temsilci Hidayet Monis ile görüştü. Cizre’deki eczacılarının çatışmalardan dolayı ilçeden ayrılmayarak, halka yardımcı olan ve mesleklerini zorluklara rağmen icra etmelerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

“ACILARI VE YIKIMLARI PAYLAŞMAK İSTEDİK”

Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, Son 5 aylık süreçte yaşanan olaylarda en çok can kaybının ve yıkımın olduğu Cizre’yi ziyaret ederek, acıları paylaşmak istediklerine değinerek, “Kürt halkı buralarda büyük acılara maruz kaldı. Neredeyse ilçenin yarısı tamamen yıkıldı. Ancak, buradaki eczacılarımız ilçeyi terk etmeyerek, Cizre halkına yardımcı olmak ve mesleklerini icra etme noktasında büyük emek harcadılar. Cizre’yi ve halkı yalnız bırakmadılar. Bu yüzden biz Oda olarak, bölgedeki ilk ziyaretimizi Cizreli eczacılarımıza yaptık. Cizre’deki meslektaşlarımızın 14 Mayıs Eczacılık haftasını kutlayarak, Diyarbakır’daki etkinliğimizin startını verdik” dedi.

EĞLENCELİ ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİK

Eczacılar Odası olarak, bölgede yaşanan acılara ve yıkımlara kayıtsız kalmamak adına 14 Mayıs Eczacılık Haftası münasebetiyle düzenleyeceklerini etkinlikler arasında eğlenceleri iptal ettiklerini vurgulayan Değer, “Yine etkinliklerimiz arasında; Gazeteci Yazar Fehim Taştekin, Diyarbakır’a gelerek, söyleşide bulunacak. Ayrıca 11 Mayıs Çarşamba günü HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar iye eczacı odamızda ‘Yeni Anayasa ve Kürtler’ konulu bir konferans verecek. 16 Mayıs günü D.Ü. Eczacılık Fakültesi öğrencilerine beyaz önlük giydirme etkinliğimiz olacak. 14 Mayıs’ta da İskenderpaşa konağında kahvaltılı bir basın toplantımız olacak. Bu yıl Silvan, Sur, Silopi gibi bölgedeki çatışmalı ortamdan dolayı yaşanan ölümler, göçler ve yıkım bizleri yaralamış ve üzmüştür. Bu yılki etkinliğimizde sazlı-sözlü eğlenceli tüm programları iptal ettik. Ülkemizin ve halkımızın yaşadığı acıyı derinden hissediyoruz. Tüm meslektaşlarımızın ve halkımızın Eczacılık haftasını kutluyorum” dedi. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

1395 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika