Dolar : Alış : 4.8420 / Satış : 4.8507
Euro : Alış : 5.6320 / Satış : 5.6421
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğitim-Bir Sen İl Divan Kurul toplantısı yapıldı

11 Eylül 2017 - 488 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Eğitim-Bir Sen İl Divan Kurul toplantısı yapıldı

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 No’lu Ve 2 No’lu Şube İl Divan Kurul toplantısı yapıldı. Büyükşehir Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen Kurul’a Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Eğitim-Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş,  Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“HAK VE EMEK MÜCADELESİ VERİYORUZ”

Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, kurulda yaptığı konuşmada, zor dönemlerin sendikası olduklarını söyledi. Sendika olarak kuruldukları günden beri hak ve emek mücadelesi verdiklerini ifade eden Çakırcı, şöyle dedi: “Biz cesur bir teşkilatız, üyelerimiz için, milletimiz ve ümmetimiz için varız. Cesaretli oluşumuz İslam coğrafyasında, insanlıktan payını almış coğrafyalarda da ciddi bir cesarete vesile olmuş olduk. Gittiğimiz, coğrafyalarda şunu görüyoruz, Türkiye diriyse, Türkiye ayaktaysa, biz de diriyiz, biz de ayaktayız. Siyaset kendi mecrasında mücadelesini veriyor, biz de kendi mecramızda mücadelemizi vermeliyiz. Küresel sisteme, kürsele düzene karşı bizim omuz omza daha diri, daha iyi olmamız gerekir. Bizlere çok ciddi iş düşüyor. Bizler sendika olarak her yerde önde olmalı, öncü olmalıyız. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim.

“MÜFREDAT İLE İLGİLİ ÖNCÜ OLDUK”

Müfredat ile ilgili bizler öncü olduk. Değerlerimizi ve bilimi esas alan müfredat istiyoruz. Bir şeyler yapıldı fakat yeterli değil. Çok memnun değiliz bunda. Sendikacılığımız Türkiye ile sınırlı değil, diğer ülkelerin sendikacılarına da eğitim veriyoruz. Emperyalist güçlere karşı mücadele de veriyoruz. Küresel güçler, işgalci güçler, İslam dünyası üzerinden sürekli bir zafiyet oluşturup varlıklarını sürdürme gayretindeler.  Yine sendika olarak darbe teşebbüsün olduğu gece herkes ne yapacağını bilmezken kararsız iken biz 3 veya 5 dakika içerisinde karar verip sokağa ve alanlara indik.

“BİZ BİR EMEK HAREKETİYİZ”

Biz bir emek hareketiyiz, emek hareketi olarak da geçen ay toplu sözleşme imzaladık. Ciddi hazırlıklarla katılımımız oldu. 2012 yılında masadan kalmıştık, imza atmadık ve bazı ek ödemeleri alamadık. Bu yılın sürecini iyi bilmek gerekir. Toplu sözleşmede üyelerimizin, ülkemizin ekonomik durumlarını dikkate alarak hükümeti sıkıştırabildiğimiz kadar sıkıştırdık. Toplu sözleşmede zam oranı için gelebileceğimiz en olumlu rakama geldik ve diğer kazanımları da dikkate alarak imza attık. Hedeflediğimiz rakam elbette bu değildi. Daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyoruz ve hak ettiğimizin bir kısmını aldık. İmzalar atılmasaydı 2 yıl önceki kazanımlar ile yeni kazanımlar olmayacaktı. Bu Toplu Sözleşme Yasası ile sendikalar, hep zayıf olarak masaya oturuyor. Bu yasa değişmeli ki bizlerin de eli güçlü olsun, istediğimizi alalım.”

Eğitim-Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş ise, kuruldukları günden beri hak, hukuk ve adalet mücadelesinde hep emekçinin yanında olduklarını, mazlum ve mağdur kim varsa yanlarında yer aldıklarını söyledi. Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Gümüş de, Sendikanın süreç içerisinde ciddi kazanımlarla üyelerine katkı sağladıklarını, bu çalışmada emek veren tüm arkadaşlara teşekkürlerini belirtti.

475 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..