Dolar : Alış : 4.4652 / Satış : 4.4732
Euro : Alış : 5.2674 / Satış : 5.2769
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğitimin yeni yıldızları Final Temel Liseleri

22 Mart 2016 - 1.545 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Eğitimin yeni yıldızları Final Temel Liseleri

Dershanelerin kapatılmasının ardından açılan temel liseler eğitim dünyamızda kendine yer bulmaya başladı. Öğrencilerin hem okul hem de sınava hazırlıklarının bir arada yürütüldüğü temel liselerde yoğun çalışma temposu sürüyor.

Diyarbakır’da üç temel lise ile eğitim hizmeti veren Final Temel Liseleri eğitim ve öğretimin daha sağlıklı yapılabilmesi için veli, okul ve öğrenci işbirliğinin önemli olduğu gerçeğinden hareketle veli toplantısı düzenledi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda sınıf danışman öğretmenleri öğrencilerin sosyal gelişimleri ve ders durumları hakkında bilgi verirken rehberlik servisi velilere öğrencilerle ilişkilerinde dikkat edecekleri hususlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda söze başlayan Diclekent Final Temel Lisesi Müdürü Eyyüp Yüksel, “Final Temel Liseleri özelde Diyarbakır’da genelde Türkiye’de eğitimin yeni yıldızları olmaya aday kurumlardır. Öğrencilerin uzman, deneyimli kadrolardan ders almaya başlaması, profesyonel rehberlik hizmeti ve yine kurumsal bir eğitim anlayışı sürdüren yönetimle eğitimlerine devam etmesi onların yaşam ve sınav başarısını arttıracaktır” dedi. Öğrenci başarısının artmasında öğretmenler, öğrenciler ve biz idareciler kadar velilerimize de ciddi görevler düşmektedir diye Yüksel, “Yıllar bana şunu gösterdi ki çocuğuyla ilgili olan velilerin öğrencileri daha da başarılı oluyor. Okulların başarısını arttıran en önemli hususun veli-okul işbirliği olduğuna inanıyorum ve biz gerçekten gücümüzü velimizden alıp, bilgi ve tecrübelerimizle birleştirip öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bu noktada velilerimizin bizi her konuda eleştirebilmelerini ve yönlendirici bir rol üstlenmelerini temenni ediyoruz. Şuna inanıyoruz ki velilerimiz bizi sorgulayıp eleştirdikçe daha iyi bir eğitim sunabilecek ve öğrencilerin hayata sadece dersler veya sınavlar olarak değil, her yönüyle hazırlanmalarını sağlayabileceğiz. Bu kurumların temel amacının sadece öğretim olmadığını biliyor ve eğitimin de önemini öğrencilerimize hissettirerek hayatın her alanında başarılı ve kendini yetiştirmiş bir gelecek inşa etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Dicle kent Final

1251 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika