Dolar : Alış : 4.7908 / Satış : 4.7994
Euro : Alış : 5.5680 / Satış : 5.5780
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engelliler’den “istismarcı engellilere” tepki!

05 Şubat 2017 - 1.158 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Engelliler’den “istismarcı engellilere” tepki!

Diyarbakır’daki bazı Engelliler Dernek temsilcileri, Diyarbakır’da engelli camiasına mensup bir takım gruplarının, engellilik mücadelesi adı altında halkı ve kamu kurumları istismar ettiklerini ifade ederek, “Bu pervasızlığın önüne geçmek için kağıt üzerinde ismi olup da cismi belirsiz olan derneklerin sıkı denetimden geçmesi, hatta ve hatta kapatılması gerekmektedir” dediler.

Diyarbakır’da aralarında Altınokta Körler Derneği, Diyarbakır Zihinsel Engeliler Derneği, Umutvar Bedensel Engelliler Derneği, Bedensel Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi ve Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, bazı engelli derneklerinin engellilik mücadelesi adı altında halkı ve kamu kurumları istismar etmelerine tepki gösterdi. Bedensel Engelliler Derneği ve Altınokta Körler Derneği önünde bir araya gelen Dernek başkanları ve temsilcileri ortak bir açıklama yaparak, istismarı kınadılar.

İSTİSMAR EDİYORLAR

Açıklamada, Diyarbakır’da engelli camiasına mensup bir takım gruplarının, engellilik mücadelesi adı altında halkı ve kamu kurumları istismar ettiklerini ifade ederek, “Bu gruplar bir taraftan gazete, dergi gibi satışlarla halkın vicdanını sömürmekte, diğer taraftan engellileri ‘dilenci’ konumuna düşürmektedir. Ahlak ve vicdandan yoksun bu sömürü grupları sosyal medya hesapları üzerinden asılsız bağış kampanyaları düzenlemekte, kamu kurum ve kuruluşlarının kaynaklarından nemalanmaktadırlar.

EMEK HIRSIZLARI BULUNUP, CEZALANDIRILMALI

Böylece gerek halkımız, gerekse Diyarbakır bürokrasisi nazarında at izi it izine karışmış, kurunun yanında yaşta yanar hale gelmiştir. Bu pervasızlığın önüne geçmek için kağıt üzerinde ismi olup da cismi belirsiz olan derneklerin sıkı denetimden geçmesi, hatta ve hatta kapatılması gerekmektedir. Ayrıca halkımızın bu emek sömürgecilerine prim vermemesini istiyoruz. Engelli mücadelesinin getirdiği kazanımları kendi çıkarları için kullanan bu emek hırsızlarını şiddetle kınıyoruz” denildi.

1129 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..