Ensarioğlu: ‘Vahşet Çukuru’ koruma altına alınmalıdır!

Nurhak ensarioğlu

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne bağlı Dürümlü mezrasında PKK’liler tarafından 15 ton patlayıcının patlamasının ardından 16 köylünün hayatını kaybetmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Tanışık köyü nüfusuna kayıtlı Yaman, Yakar ve Yeşil ailelerine mensup 16 masum ve sivil insana yönelik bu saldırı tam bir katliam ve insanlık suçu olduğunu vurgulayan Ensarioğlu, Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

“KÜSTAHLIKTIR”

‘Patlamanın sorumlusu köylülerdir’ şeklinde suçlamalarda bulunulmasının tam bir küstahlık olduğunu ifade eden Ensarioğlu, Bu vahşi katliamlarıyla ve küstahça açıklamalarıyla halkımızla alay edilmektedir. Tahminen 15 ton bombanın patlatılmasıyla beş metre derinliğinde ve 30 metre genişliğinde bir çukur açılmış, patlatılan kamyonun yakınında bulunan araçtaki insanlardan dört kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş, 23 kişi yaralanmış, 12 kişi ise un-ufak halde parçalandığı için ancak iki gün sonra öldükleri anlaşılabilmiştir. Ölenlerin dişleri ve kemikleri bile maalesef darmadağın olduğu için kimliklerinin tespiti zorlaşmıştır. Volkanik patlama sonrası oluşan krateri andıran bu çukurun ‘Vahşet Çukuru’ olarak koruma altına alınması gerekmektedir” dedi.

İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI NERDESİNİZ?

Ensarioğlu, şöyle dedi:

“Bu vahşete duyarsız kalan sivil toplum örgütleri nerdesiniz? 16 vatandaşımızın  hayatını kaybettiği bu elim olayda sesiz kalmak hangi vicdana sığar, haksızlığa karşı sessiz kalan ya zalimlerin destekçisidir yada zalimlerdendir diyoruz ve Diyarbakır Sağlık-Sen olarak, bu vahşi katliamın faillerini bir kez daha lanetliyor ve milletimizin huzur ve geleceğine kast edenlerin kirli emellerine asla ulaşamayacağını ifade ediyoruz” (Sait BAYRAM’ın haberi)

530 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑