Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eşbaşkanlar Muhtarları dinledi!

03 Ekim 2016 - 618 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Eşbaşkanlar Muhtarları dinledi!

yenisehir-muhtar-toplanti-1

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu 2017 Mali Yılı bütçesini oluşturma kapsamında muhtarlarla bir araya geldi. Eş Başkanlar Baytaş ve Kurbanoğlu, muhtarların alt yapı ve üst yapıyla ilgili  sorun ve talepleri doğrultusunda, çalışma takvimi oluşturarak,çözüm yolları üretmeyi hedefliyor.

BAYTAŞ: “2007 YILI BÜTÇESİNİ OLUŞTURUYORUZ”

Eş Başkan Ülkü Baytaş, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, zaman zaman tek tek görüştükleri muhtarlarla bugünde bir araya gelerek, 2017 yılı bütçesini oluştururken alt yapı ve üst yapıyla ilgili var olan eksikliklerini tespit ettiklerini ifade ederek, “Bazı durumlarda ulaşamadığımız yerlerde gelişen sorunları muhtarlar sayesinde haberdar olup önümüze bir çalışma programı koyuyoruz. Muhtarlar yerel yönetimler anlamında belediyenin idari çalışma anlamında ilk en önemli birimlerinden biridir. Nihayetinde bu halkın iradesiyle seçilmiş muhtarlarımız ile belediyenin halktan aldığı güç aynıdır.Bilindiği üzere halkımız zor ve zahmetli bir süreçten geçmektedir.Bu zahmetli ve zor süreci böyle bir dayanışma ve birliktelikle ,yan yana durarak aşabileceğimiz bir durumdayız.Bu yüzden muhtarlarımızla bir araya gelerek  muhtariye hukuğuna da dayanarak yapabileceklerimizi tartışalım  istedik.Bu çalışmaya şimdiden emeğini katıp büyüten tüm muhtarlarımıza  teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Eş Başkan Kurbanoğlu ise, muhtarlarla belirli aralıklarla bir araya gelerek sorun ve talepler doğrultusunda çalışma programlarını belirlediklerine değinerek, “İstedik ki bu yeni hizmet binamız içerisinde, muhtarlar için ayrılan odamızda daha sık aralıklarla bir araya gelerek sorunlarımızı çözüme kavuşturmaktır. Belediyelerimiz açısından elbette eksikliklerimizin olduğunu kabul ediyoruz. Daha önce kısıtlı imkânlarımız olmasına rağmen çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyorduk. Ama kısıtlı imkânlar bizler için sorun değildir. Bizler için sorun olan halk iradesiyle seçilmiş olan muhtarların görevlerinden alınıp, atanmışların mahalleleri yönetme çabası içerisinde olmasıdır.Bizler bu atanmışlara rağmen halk için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“SÜREÇLERİ HALKIMIZLA PAYLAŞIYORUZ”

Yapımı devam eden ve planlama dahilinde olan belediye çalışmalarını ilçe muhtarlarıyla paylaşıp görüş, öneri beklentileri açığa çıkarmayı hedeflerini vurgulayan Kurbanoğlu, “Yeni hizmet binamızın açılışını gerçekleştirerek, kentin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve hizmet binamızın etrafını çevreleyen parkın yapımını tamamladık. Mahalle evlerimizin yapımını tamamlayarak, mahalle evlerimizin sayısını 40’a ulaştırdık. Ayrıca İl Özel İdaresi’nin bitişiğinde 7 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen, Makine İkmal ve Temizlik Şantiyemizi de önümüzdeki ay tamamlayacağız. Yine 2016 yılı içerisinde Kadın Yaşam ve Kültür çalışmalarının koordine edileceği yeni Kültür Merkezimizin de inşaatını Kasım ayında tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız.Halka dayalı  yaptığımız bu çalışmaları , açık, şeffaf ve demokratik bir  çalışma yöntemiyle tüm süreçleri halkla birlikte paylaşarak sürdürüyoruz” diye konuştu.

yenisehir-muhtar-toplanti-2

(Yenişehir Belediyesi Basın Bürosu)

609 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika