Dolar : Alış : 4.8420 / Satış : 4.8507
Euro : Alış : 5.6320 / Satış : 5.6421
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazi Yaşargil sorunlar yumağı!

14 Şubat 2016 - 1.297 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Gazi Yaşargil sorunlar yumağı!

Diyarbakır’ın Üçkuyular bölgesinde yer alan ve yatak sayısı bakımından bölgenin en büyük hastaneleri konumunda olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sorunlar çözülmek bir yana, her geçen gün artıyor.

Her gün binlerce hastanın muayene olduğu, yüzlerce hastanın yatarak tedavi gördüğü, bir o kadar da refakatçinin kaldığı hastanenin, yaz boyunca yapılmayan yolları kışın yapılmaya çalışılması yüzünden çamur deryasına döndü. Hastanenin önü çamur deryasına döndüğü için hasta yakınları araçlarını park edecek yer bulamazken, vatandaşlar ise hastaneye gidebilmek için önce çamurlu yolu aşmak zorunda kalıyor. Yatan hastaların ve refakatçilerin bu durumu, defalarca hastane yönetimine iletmesine rağmen, sorunun devam ettiği öğrenildi.

SORUNLAR DİZ BOYU

Doğu ve Güneydoğu’nun sağlık üssü diye anılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Açıldığı günden bu yana sorunların yumak haline geldiği Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde sorunlar diz boyu.

SKANDALAR BİTMEK BİLMİYOR

Sorunlar yumağı haline gelen hastanede skandalların ardı arkası kesilmiyor. Asansör facialarıyla Türkiye gündemine oturan hastane, su baskınları, Taşeron firmasında personellerin maaşlarını zamanında almamaları, medikal malzemelerinin eksikliğinin yanı sıra bu kezde çevre düzenlemesi adı altında hastaları çamurlu yollarda süründürmeyle hastaları ve hasta yakınlarını canlarından bezdirdi. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, hastane santralini defalarca kez aramalarına rağmen,eski tip santral olduğu için hastaneyi arayan hastalar ve hasta yakınları sıkıntılar çektiklerini söylediler.

TEKNİK SERVİS VE HEMŞİRE EKSİKLİĞİ

Hijyenin olmadığı hastanede tuvaletlerin damlamasından, KİT’lerin olmamasına, otomasyon, temizlik ve güvenlik personelinin eksikliğiyle boğuşulan hastanede teknik servis ve hemşire eksikliği de hastaların hizmet almasında aksaklıklar yaşanmasına yol açıyor.

HASTANE ORTAMI SAĞLIKLI DEĞİL

Hastane ortamının sağlıklı olmadığından yakınan vatandaşlar, yetkililere gösterilen hassasiyetin kendilerine de gösterilmesi gerektiğini belirterek, “Hastaneye gelebilmek için öncelikle 350 metre boyunca çamurlu yolda yürümek zorunda kalıyoruz. Bu yetmezmiş gibi tuvaletler arızalı. Hijyen namına sıfır durumda. Elektrikler gündüz ortasında boşa yanıyor, hastane çevresi köpeklerden geçilmiyor, burada adeta isyanları oynuyoruz. Yeter artık hiçmi yetkililer veya vekillerimiz bu durumu görmüyor ses çıkarmıyor. Lütfen bu sesimize bir ses olun” diye sitem ettiler.

DOKTOR EKSİKLİĞİ

Öte yandan hastane bünyesinde 5  aydan buyana 4  doktor eksik. Büyük Endokrin, hemotoloji, romotoloji, astım ve alerji doktorlarının olmadığı hastanede hastalar doktorsuzluktan dolayı da mağdur ediliyor. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Gazi yaşargil sorunlar yumağı (2) Gazi yaşargil sorunlar yumağı (3) Gazi yaşargil sorunlar yumağı (4) Gazi yaşargil sorunlar yumağı (5)

708 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..