Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Halep katliamı kınandı!

05 Ağustos 2016 - 669 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Halep katliamı kınandı!

halep kınandı

Diyarbakır’da, aralarında Memur-Sen, Mustazaf-Der, Peygamber Sevdalıları Platformu ve Özgür-Der’in de bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından, Halep’te 41 kişinin hayatını kaybettiği hava bombardımanına ilişkin basın açıklaması yapıldı. Cuma namazı çıkışında, tarihi Ulucami önünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının üye ve temsilcileri, sık sık ABD, Rusya ve AB aleyhine slogan attı.  Sivil toplum temsilcileri adına açıklama yapan Cemil Cahit Ünsal, Suriye’de devam eden insanlık trajedisinin daha da ileri taşınmak istendiğini ifade ederek, “Sivil halkı muhasara altına alarak Halep’in geçiş koridorlarını kapatan bu insanlık düşmanı zalimler, uluslararası savaş hukukunu hiçe sayarak insani yardımların ulaşmasını engelleyecek kadar acımasız olduklarını bir kez daha gösterdiler. Bugün bütün dünyanın gözü önünde yardım konvoyunu bombalayan ve 41 sivili katleden bu zalimlere hiç kimse dur diyememektedir. Bu utanç verici durumu şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

“YÜZBİNLERCE İNSAN KATLEDİLDİ”

Altı yıldır Suriye halkının üzerine bomba yağdırıldığını ve yüzbinlerce insanın katledildiğini anlatan Ünsal, “Bütün bu olup bitenler karşısında Birleşmiş Milletler (BM) denen kukla kuruluşun büründüğü sessizliği ve zalimlerden yana takındığı tavrı bütün dünya görmüştür. Keza Müslümanlar da artık bilmelidir ki demokrasi ve insan hakları söylemleri, söz konusu İslam coğrafyasıysa tam tersine işgal, zulüm ve katliamların bahanesi haline gelerek sömürgecilerin politik müdahale aracı olmaktadır. Bundan dolayı ABD, Rusya ve Avrupa Birliği’nin derdinin demokrasi ya da insan hakları olmadığını herkesin bilmesi lazımdır” diye konuştu.

“HAKİKAT ORTAYA ÇIKMAKTADIR”

Suriye’yi yakan ateşin yarın bütün İslam alemini yakmaya başlayacağını ve yine sessiz kalınacağını ifade eden Ünsal, şunları kaydetti: “Bundan dolayı bugün Halep için sesimizi yükseltme zamanı ve kardeşlerimize sahip çıkma günüdür diyoruz. ABD, Rusya ve AB İslam toplumlarının kendi iradeleriyle kendilerini yönetmesini hazmetmediğini her seferinde uyguladıkları politikalarla teyit etmektedirler. Bu ikiyüzlü tavırlarını 15 Temmuz darbe girişiminde de net olarak görmekteyiz. Hain darbeye öncülük eden yerli işbirlikçileri için ‘müttefiklerimiz tutuklanıyor ve bu endişeli bir durumdur’ diyecek kadar pişkin olan bu ahlaksız müstebitler insanlık adına utanç verici olan bu tutumlarını artık gizleme gereği bile duymuyorlar. Ve görmekteyiz ki maskeler bir bir düşmekte ve hakikat ortaya çıkmaktadır. Artık Batının tutunacak hiçbir dalı yoktur. Sömürge politikaları her geçen gün iflasa doğru gitmekte ve bu durum emperyalist güçleri paniğe sevk etmektedir. Sahih ve politik hesaplardan arınmış siyasal bir birlikteliğin oluşması için samimiyetle çalışmak hepimizin üzerine vazifedir.”

660 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika