Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hastanede ‘Boya’ Rezaleti!

17 Haziran 2016 - 1.257 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Hastanede ‘Boya’ Rezaleti!

hastanede boya çilesi (2) hastanede boya çilesi (3)

hastanede boya çilesi (4) hastanede boya çilesi (5)

hastanede boya çilesi (6) hastanede boya çilesi (7)

hastanede boya çilesi (8) hastanede boya çilesi (9)

Günde binin üzerinde yakın hastanın tedavi olmak için geldiği Gazi Yaşargil Eğitim ve araştırma Hastanesi’ne bağlı bağlar Semt polikliniğinde, 1 hafta önce başlayan ‘boya’ çalışmaları adeta çileye dönüştü. Doktor odalarının yanı sıra kan alma ve diğer odalarda ‘boya’ dağınıklığı nedeniyle hastalarda, sağlık personelleri de, hekimlerde tepki gösteriyor. Sağlık personeli, durumu rezalet olarak değerlendirirken, Hastalar ise, “Şifa olmak için geldiğimiz, hastanede hasta olarak geri dönüyoruz. Ramazan ayında boya yapmak ne kadar doğrudur. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, buradaki rezaleti görmüyorlar mı?” diye tepki gösterdiler.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak sağlık hizmeti veren Bağlar Semt Polikliniğinde bir haftayı aşkın bir süredir devam eden ‘boya’ çalışması, hem rahatsızlık yarattı, hem de tepkiye yol açtı. Başta muayene odaları olmak üzere kan alma ve diğer odalarda başlayan boya çalışmasından dolayı dağınıklığın had safhada olduğu Semt Polikliniğine tedaviye gelen hasta ve hasta yakınları, durumu protesto ederek, hastaneyi terk ediyor.

HASTANEDE ‘BOYA’ İŞKENCESİ

Günde binin üzerinde hastanın sağlık hizmeti almaya geldiği Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Bağlar Semt Polikliniği’nde boya çalışması bitmek bilmiyor. Poliklinik Sorumlusu Hacı Can tarafından verilen talimat doğrultusunda başlatılan boya çalışması bir hafta geride kalırken, polikliniği de olumsuz yönde etkiliyor. Polikliniğe gelen hastalar, etrafa yayılan boya ve benzeri kokulardan dolayı rahatsızlık yaşarken, kimileride bu durum karşısında polikliniği terk ediyor. Hastane personelleri ve hekimler tarafından da tepki gösterilen boya çalışmalarının ne zaman biteceği konusunda bir bilgi verilemezken,  hekimler olayı ‘rezalet’ olarak yorumladı.

ŞİFA ARAMAYA GELDİK, HASTA OLARAK GERİ DÖNÜYORUZ

Hastalar, Şifa aramak için geldikleri, hastanede hasta olarak geri döndüklerini ifade ederek, “Ramazan ayında boya yapmak ne kadar doğrudur. Onu sormak lazım. Neden tatil dönemlerinde bu boya çalışması yapılmıyor da bu güne bırakıldı. Böyle sorumsuzluk olmaz. Kokudan duramıyoruz. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, buradaki rezaleti görmüyorlar mı?” diye tepki gösterdiler.  (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

982 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika