Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDA PAR husumetli aileleri barıştırdı

25 Aralık 2015 - 665 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»HÜDA PAR husumetli aileleri barıştırdı

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı Uzlaşı Komisyonu, aralarında husumet bulunan iki aileyi bir araya getirerek barıştırdı.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı Uzlaşma Komisyonu daha önce yaşanan bir olaydan dolayı aralarında husumet bulunan Peçenek ve Salur ailelerini HÜDA PAR Diyarbakır il binasında bir araya getirerek barışmalarını sağladı. Uzlaşı komisyonu tarafından her iki aileyle yapılan arabuluculuk görüşmeleri neticesinde ortamın yumuşatıldığı ve son olarak tarafların HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı binasında bir araya getirildiğini belirten Uzlaşı Komisyonu yetkilileri, yaşanan tatsızlığın il binasında düzenlenen bir programla sonlandırıldığını belirttiler.

“GAYEMİZ CAHİLİ ADETLERDEN KAYNAKLANAN HUSUMETLERİN ÖNÜNE GEÇMEK”

Taraflar arasında yaşanan bu münakaşanın tekrarlanmaması, husumetin devam ettirilmemesi ve ailelerin birbirlerinden davacı olmamaları şartıyla Kur’an-ı Kerim’e el basarak bir birlerine söz verdiklerini belirten HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı Uzlaşı Komisyonu Başkanı Ali Doğan, bu tür çalışmalardaki gayelerinin cahili adetlerden kaynaklanan husumetlerin önüne geçmek olduğunu belirtti.

“ALLAH’IN RIZASININ OLMADIĞI İŞLERDEN UZAK DURMALIYIZ”

Bu tür husumetlerin İslam’dan uzaklaşmakla toplumda daha da arttığına dikkat çeken Doğan, Kur’an ve Resulullah’ın sünnetinin hayatta huzur ve güvenin teminatı olduğunu söyledi. Doğan, “Bu temel düsturlar hayatımızdan çıktığı oranda husumetler artar, huzur bozulur, mal ve can güvenliği tehlikeye girer. Bunun için Allah’ın emirlerine uyarak, peygamberimizin sünnetini hayatımızda yaşayarak daha huzurlu bir toplum haline gelebiliriz. Bu bağlamda her ne hususta olursa olsun bir iş hakkında adım atmadan önce muhakkak sonuçlarını düşünerek adım atmalı ve Allah’ın rızasının olmadığı işlerden uzak durmalıyız.” dedi. Sağlanan uzlaşmanın ardından taraflar birbirleriyle kucaklaşarak HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığından ayrıldı.

HÜDAPAR HÜDAPAR1

321 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika