Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstismara Karşı Farkındalık Eğitimleri sürüyor!

19 Mayıs 2016 - 526 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»İstismara Karşı Farkındalık Eğitimleri sürüyor!

istismar egitim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı’nın Çocuk İhmali ve İstismarı’na karşı eğitimleri devam ediyor. Geçen hafta başlayan, bu hafta da devam eden eğitim programı kapsamında Lice Belediyesi Nujiyan Kadın Merkezi’nde eğitim verildi.  Nujiyan Kadın Merkezi’nde verilen “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu eğitime çok sayıda Liceli kadın katıldı. Eğitim, Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkanlığı Sosyal Hizmet Uzmanı Nihal Bozhan Özbek, Sosyolog Günay Yakut ve Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Oyun Evi’nde eğitmen Aynur Özbay tarafından verildi.

Eğitimin asıl amacının çocukları ihmal ve istismardan korumak olduğunu belirterek sunumuna başlayan Sosyal Hizmet Uzmanı Nihal Bozhan Özbek, bu sebeple farkındalık yaratılmaya çalışıldığını ifade etti. Ailelerin çocuklarındaki değişikleri nasıl fark edebileceğini anlatan Özbek, değişimi fark ettiklerinde çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda da detaylı bilgi verdi. Özbek, çocuklardaki en küçük değişimin bile dikkatte alınması ve çocuklarla ilgilenilmesi gerektiğini kaydetti.

‘ÇOCUKLARLA YETERİNCE İLGİLENMEMİZ DE BİRER İSTİSMARDIR’

Son zamanlarda çocuk istismarı vakalarının artış gösterdiğine dikkat çeken Sosyolog Günay Yakut ise İstismarın sadece fiziksel olarak yapılmadığını, duygusal, psikolojik baskıların da birer istismar olayı olduğunun altını çizerek, ”Çocukları ihmal etmemiz, onlarla yeterince ilgilenmemiz de birer istismardır.” Dedi. Eğitimde, annelere, çocuklarını ihmal ve istismardan ne şekilde koruyacakları ve hangi tedbirleri almaları gerektiği konusunda bilgi verilerek, toplumda yaşanan istismar ve nedenleri üzerine tartışma yürütüldü.

338 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika