Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlar kaldırım işgaline karşı harekete geçti

23 Temmuz 2015 - 450 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kadınlar kaldırım işgaline karşı harekete geçti

Büyükşehir Belediyesinin, kaldırım işgaline karşı Gazi Caddesi’nde yaptığı denetime belediye çalışanı kadınlar da katıldı. Zabıtayla birlikte denetim yapan kadınlar, kimi zaman lokanta kimi zaman kahvehane kimi zaman da otopark olarak kullanılan kaldırımların işgaline son verilmesini istediler. Esnaflar ise özür dileyip eşya ve kürsülerini kaldırdılar.

Sait BAYRAM

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın Gazi Caddesi’nde yaptığı denetimlere kadınlar da dahil oldu. Zabıtanın denetimine, Kadın Politikalar Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, söz konusu birimlerin kadın çalışanları, Engelliler Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Dayan ile Sur Belediyesi zabıta ekipleri katıldı. Kaldırımların kimi zaman otopark, kimi zaman kahvehane, kimi zaman lokanta, kimi zaman da yiyecek satış yeri olarak kullanılmasına izin vermeyeceklerini dile getiren kadınlar, kaldırım işgaline karşı Gazi Caddesi’ndeki ilk uygulamaya katıldı. Kadın ekiplerin zabıtayla denetimi, esnaf tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, kadınlar esnafa yaya haklarını hatırlattı. Kadın ekipler, kaldırım işgali nedeniyle kadınların, engellilerin kaldırımlardan geçemediğini ve rahatsız olduklarını dile getirmesi karşısında esnaflar,  eşyaları, kürsüleri kaldırarak zabıta ekiplerinden ve kadınlardan özür dilediler.

ACER: KADINLAR VE ENGELLİLER İÇİN ÇOK OLUMSUZ BİR DURUM

Uygulama sırasında kaldırımların araç sahipleri tarafından otopark olarak kullanıldığını gören Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer, esnafların yaya hakkını gasp ettiğini, kadınların ve çocukların kaldırımlardan geçemediğini ve kadınlar olarak bu durumdan rahatsız olduklarını söyledi. Kaldırımı işgal edip park eden aracı gösteren Acer, “Bu manzaradan da gördüğümüz gibi gerçekten kaldırım işgalleri vahim boyuttadır. Kaldırımlar yayaların yürüme alanıdır; ama ne yazık ki yeri geliyor otopark olarak kullanılıyor, yeri geliyor kahvehane haline geliyor, yeri geliyor lokanta haline geliyor ve ticari alanlar olarak kullanılıyor. Bu durum özellikle kadınlar ve engelliler açısından çok olumsuz bir durum ortaya çıkarıyor.” diye konuştu.

KADINLAR VE ENGELLİLER KALDIRIMLARI RAHATLIKLA KULLANACAK

Yaz aylarında kaldırım işgallerinin daha fazla olduğunu, bu nedenle Zabıta ekiplerinin kaldırım işgallerini önlemeye dönük uygulamalarına dahil olmayı kararlaştırdıklarını belirten Acer, ”Hedefimiz kadınların ve engellilerin sokakları, kaldırımları rahat kullanılabilir hale getirmektir. Bu hedefe ulaşıncaya kadar da bu uygulamalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

DAYAN: DUYARLI OLUNMALI

Engelliler Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Dayan ise, kaldırımları işgal edenlere karşı uygulanan cezai işlemlerin sorunları çözmediğini belirterek, ”Önemli olan burada insanlarımızın eğitimli olması ve duyarlı olmasıdır.  Halkımız engellilere karşı çok duyarsızdır, biz bunun önünü almak için kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışmalara başladık.” dedi.

1 5 8

352 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika