Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kampanyaya destek verenlere teşekkür ..

27 Eylül 2015 - 343 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kampanyaya destek verenlere teşekkür ..

Büyükşehir Belediyesinin, yardıma muhtaç vatandaşlar ile savaş nedeniyle mağdur olan Rojava ve Şengalli yurttaşlarla dayanışmak amacıyla başlattığı Kurban Bağış Kampanyası büyük ilgi gördü.  Bağışlanan kurbanlıklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zülküf Karatekin, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte yardıma muhtaç vatandaşlar ile Rojava ve Şengalli yurttaşlarla dayanışmak amacıyla başlattığı Kurban Bağış Kampanyası kapsamında bağışlanan kurbanlıkları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreteri  Zülküf Karatekin, bağışlanan kurbanlıkların Büyükşehir Belediyesi Kömür Tevzi Sahası içinde bulunan mobil kesim ünitesinde, dini vecibeleri yerine getirildikten sonra kesilip, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını ifade etti.

Rojava ve Şengal’de yaşanan DAİŞ vahşetinin ardından Diyarbakır’da yaşamını zor koşullar altında sürdüren insanların yaşamını kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli çalışmaları olduğunu kaydeden Karatekin, destek kampanyalarının devam ettiğini belirtti.

Karatekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle Kurban Bayramı vesilesiyle bizlerde hayır sahibi insanlarımızın kurbanlarını Rojava’da yaşayan insanlara, yardımlarını oralara yapmaları için çağrılarda bulunduk. Bu konuda çok yoğun talepler oldu. Kurbanlarını Rojava’daki insanlara bağışta bulunan bütün yurttaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. Çünkü her yönüyle orada yaşayan insanlarımızın bu tür yardımlara ihtiyaçları var ve bu desteğin daha da güçlenmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

‘BAĞIŞLARIN DEVAM ETMESİNİ BEKLİYORUZ’

Karatekin, bağışlanan kurbanlıkların oradaki insanlara ulaştırılması çalışmalarının tamamlandığını kaydetti. Bayramların dayanışma günleri olduğunu söyleyen Karatekin, “Bağışlar önemlidir, büyük değer biçiyoruz. Bağışların bundan sonraki süreçte de devam etmesini diliyoruz. Ben tekrar bu yardımları yapan tüm yurttaşlarımıza Büyükşehir Belediyesi adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hayırlılarını kabul etsin ve bu yardımlarının devam etmesini bekliyoruz.” diye konuştu. (Sait BAYRAM)

kurban

216 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika