Kayapınar Belediyesi’nden İdil halkına destek

Kayapınar Belediyesi’nden Cizre’den sonra İdil halkına destek  (3)

Kayapınar Belediyesi İdil halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 25 ton gıda maddesini İdil İlçesi’ne gönderdi.

Kayapınar Belediyesi sokağa çıkma yasakları sonrası büyük yıkımların yaşandığı ilçelerdeki halkıyla dayanışma çalışmaları artarak devam ediyor. Kayapınar Belediyesi Cizre halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 5 araçlık yardımından sonra İdil halkıyla dayanışma amacıyla temel gıda maddelerinden oluşan 25 ton gıda maddesini bu ilçeye gönderdi. Gönderilen gıda maddeleri 1000 ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak.

SUR MAĞDURU 800 AİLEYE GIDA YARDIMI

Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet, belediye olarak Sur ilçesinden göç etmek zorunda kalarak Kayapınar İlçesi’ne yerleşen 800 aileye iki kez gıda, bir kez de yatak yardımını yaptıklarını belirterek, Cizre ve en son İdil halkıyla dayanışma amacıyla yardımlar gönderdiklerini söylediler. Diyarbakır halkına seslenen Eşbaşkanlar Aydın ve Arşimet, daha çok yardımların halka ulaştırılması için desteklerinin artırılması çağrısında bulundu.

330 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑