Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kentin caddelerine 211 bin ton asfalt serildi

18 Eylül 2015 - 509 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kentin caddelerine 211 bin ton asfalt serildi

Asfalt, yol yapım ve bakım çalışmalarını 4 merkez ve 13 kırsal ilçe olmak üzere toplam 17 ilçede 15 bin kilometrelik alanda sürdüren Büyükşehir Belediyemiz, 30 Nisan’dan bu yana kentin bulvar ve caddelerine 211 bin ton asfalt serdi. Yenişehir ve Bağlar’da asfaltlama çalışmalarına devam eden Belediyemiz, çalışmalarını ekim ayı sonuna kadar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, asfalt, yol yapım ve bakım çalışmalarını 4 merkez ve 13 kırsal ilçe olmak üzere toplam 17 ilçede 15 bin kilometrelik alanda sürdürüyor.  Kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, nisan ayından bu yana kentin ana arterlerine yaklaşık 211 bin ton asfalt serdi. Kayapınar’ın ardından çalışmaların kaydırıldığı Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde asfalt serim faaliyetlerine devam eden Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı asfaltlama ekipleri, Yenişehir ilçesinde Şehitlik ve İstasyon Caddesi ile Bağlar ilçesinde Mezarlık Caddesi’nde asfalt serim çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Bağlar’da Orhan Doğan Caddesi’ni  (Yeni Hal 3. Cadde) asfaltlamak üzere hazırlıklara başladı.

DÖRT İLÇEDE ASFALTLANAN YOLLAR

Ekipler, şimdiye kadar Kayapınar ilçesinde Tekel Caddesi, Fırat Bulvarı, Selahattin Eyyubi Bulvarı, Kayapınar Caddesi, Yılmaz Güney Caddesi, Musa Anter Caddesi, Ayşenur Zarakolu Caddesi, Ahmet Arif Caddesi, 75 Metre Servis Yolları, İl Otogarı Önü Servis Yolu; Bağlar ilçesinde Medine Bulvarı, Öğretmenler Caddesi, Cengizler Caddesi, Yeni Hal Caddesi, Karanfil 7. Cadde, Emek Caddesi, Mezarlık Caddesi; Sur ilçesinde Gazi Köşkü içi ve Bağıvar içi; Yenişehir ilçesinde ise, Fiskaya Caddesi, Aziziye Mahallesi, TOKİ 3. Etap Otobüs Güzergahı, Elazığ Caddesi, Sezai Karakoç Caddesi, Galip Deniz Kışlası önü, Şehitlik Caddesi, Yaradana Kul Caddesi,  İstasyon Caddesi, Dr. Şeref İnalöz Caddesi, Mimar Sinan Caddesi’ni asfaltladı.

YOLLAR BAKIM VE ONARIM GEÇİRİLDİ

Diyarbakır il sınırları içinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve bulvarlarda vatandaşların tozdan etkilenmemesi ve asfalta hazırlık yapılması için 56 bin ton asfaltla yollarda bakım ve onarım çalışması yapıldı. Buna göre, Kayapınar ilçesinde Musa Anter Caddesi, Diclekent Bulvarı, 75 metre bordur dibi, Nazım Hikmet Bulvarı; Yenişehir ilçesinde, Benusen, Elazığ Bulvarı, İstasyon Caddesi, Kışla Caddesi, Hintlibaba Caddesi, Ali Emiri Caddesi, Aziz Mahmutoğlu Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile kentin diğer ilçelerindeki birçok caddede,  değişik tarihlerde bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.

ÇALIŞMALAR BAĞLAR VE YENİŞEHİR’DE SÜRDÜRÜLÜYOR

Ekipler, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda çalışmalarını ekim ayı sonuna kadar sürdürmeyi hedeflerken, bayramdan sonra sırasıyla Bağlar ilçesinde Cemiloğlu, Yenil Hal ve Karanfil 6. Caddesi ile Yenişehir ilçesindeki İnaloğlu ve Akkoyunlu Caddesi’nde asfalt serim çalışması yürütecek.

40 BİN TON ASFALT DAHA DÖKMEYİ HEDEFLİYORUZ

Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı yetkilileri, nisan ayından bu yana bulvar ve caddelere 155 bin ton asfalt serdiklerini, 56 bin ton asfaltla da yollarda bakım ve onarım çalışması yaptıklarını bildirdi. Yetkililer, programda yer alan çalışmaların tamamlanması, hava koşullarının da uygun olması halinde aciliyetin söz konusu olduğu bulvar ve caddelerde asfaltlama çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti. Bundan sonra yapacakları çalışmalarda 40 bin ton daha asfalt dökmeyi hedeflediklerini ifade eden yetkililer, 2015 yılı için öngördükleri 260 ton asfalt serme hedefinin üzerinde programlarını tamamlayacaklarını kaydetti.

87ad3c715b83924884f6418ad75927aa_XL

 

318 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika