Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kışanak’tan diyalog çağrısı

18 Aralık 2015 - 514 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kışanak’tan diyalog çağrısı

Sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması, hayatın tekrar normale dönmesini isteyen Kırklar Meclisi temsilcilerinin ziyaretinde konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Kürt sorununun çözümünde diyalogun yeniden başlamasını, ölümlerin durdurulmasını istedi. Kışanak, barışa olan inancın yitirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Kırklar Meclisi üyeleri Şeyhmus Diken, A. Gaffur Türkay, Ali Ürün, Ali Haydar Çavli, Hidayet Ulugerçek, Yusuf Akbulut, Zahit Çiftkuran ve M. Ali Altınkaynak, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı makamında ziyaret etti.

DİKEN: ‘’VE ARTIK YETER DİYORUZ’’

Ziyarette konuşan yazar Şeyhmus Diken, son dönemde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışmalara dikkat çekti. “Biz bir gönüllü örgütlenme olarak bu kanayan yaraya ve trajediye dur demek için bir çıkış yaptık. Ve artık yeter diyoruz. Bu çığlığa ve feryada bizlerde bir ses olmak istiyoruz.” diye konuşan Diken, bu doğrultuda kentte, bölgede ve Ankara’da ziyaretler yapacaklarının bilgisini verdi.

BARIŞÇIL VE SİYASAL YOLLAR

Sokağa çıkma yasaklarının kalkması ve hayatın tekrar normale dönmesinin Kürt sorununun barışçıl ve siyasal yollarla çözülmesiyle mümkün olacağını belirten Diken, bu yüzden görüşmelerinde diyalog ortamına ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışacaklarını dile getirdi. Diken, Kırklar Meclisi’nin diyalog ortamının yeniden tesis edilmesi için hazırladığı dosyayı Kışanak’a verdi.

KIŞANAK: ÇABAMIZ YIKIM VE ÖLÜMLERİN DURDURULMASI İÇİNDİR

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ise, Kırklar Meclisi’nin girişimini anlamlı bulduklarını vurgulayarak, “Umarım sizlerin bu çabaları olumlu bir şekilde sonuçlanır.” dedi. Kışanak, çabalarının yeniden diyalog ortamının oluşması, çatışmanın, yıkımın ve ölümlerin bir an önce durması olduğunu kaydetti.

AĞIR SİLAH VE TANKLARIN KULLANILDIĞI ÇATIŞMA ORTAMI SON BULMALI

Siyasi mecrada adımların atılmasının zorunluluğuna dikkat çeken Kışanak, bunun kolay olmadığını, hemen yarın gerçekleşmeyebileceğini; ama barışa olan inancın yitirilmemesi gerektiğini vurguladı. Tarihi eserlere, ibadet mekanlarına yönelik yapılan saldırı ve yıkımın hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini ifade eden Kışanak, ağır silah ve tankların kullanıldığı çatışma ortamının bir an önce son bulması gerektiğini sözlerine ekledi.

1 2

324 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika