Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lekesiz, Diyarbakır’da…

20 Nisan 2016 - 903 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Lekesiz, Diyarbakır’da…

lekesiz (2) lekesiz lekesiz (1)

Çeşitli temas ve incelemede bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İl Valisi Hüseyin Aksoy’u İçkale Müze Kompleksindeki makamında ziyaret etti. Emniyet Genel Müdürü Lekesiz’e ziyaretinde Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Faruk Ünsal, Özel Harekât Daire Başkanı Turan Aksoy, Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, Koordinasyon Daire Başkanı Şevket Taşdelen ile emniyet teşkilatından üst düzey yöneticiler eşlik etti.

İÇKALE MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ

İç Kale müzesini gezen Vali Aksoy, Genel Müdür Lekesiz ve beraberindekiler daha sonra İçkalede bulunan Valilik Makamı’na geçti. Lekesiz, burada yaptığı açıklamada, Diyarbakır insanlığın ortak öyküsünün yaşandığı, ortak macerasının yaşandığı yazıldığı önemli merkezlerden birisi olduğunu belirterek, “Diyarbakır’ın tarihini inceleyelim diye yola çıkarsak karşımıza insanlığın ortak tarihi çıkar. Binlerce yılık bir geçmişin günümüze intikali, bunların muhafazası ve geleceğe daha da güçlendirerek aktarılması aynı zamanda insani, ahlaki, medeni bir sorumluluktur. Bu kültür mirasın ayağa kaldırarak yaşanılır kılınması hayatın içine çekilmesi yaşanılarak korunmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” dedi.

LEKESİZ: “BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNACAĞIM”

Bölgede incelemelerde bulunacaklarını ifade eden Lekesiz, “Güvenlik bürokrasisiyle görüşmelerimiz olacak,  İhtiyaçlarını yerinde göreceğiz, çalışmalarına bakacağız. Türkiye 80 milyon nüfusuyla gökkuşağını andıran renkleriyle devraldığı mirası daha güçlü bir geleceğe aktarabilmek için tüm sosyal ve fiziki enerjisini heder etmeksizin, daha iyiye gitmek zorundadır.  Türkiye bu medeniyet yürüyüşünü yaparken enerjisini heder etmek isteyen var. Terör örgütü bunlardan bir tanesidir. İnsanlarımızın günlük hayatını, sağlık hizmetini, eğitim hizmetini, ticari hayatını her anlamda hayatını allak bullak edecek çukurlar kazmak, barikatlar oluşturmak suretiyle insanımızın hayatını bir yandan zehir etmeye çalışıyor.  Biryandan da Türkiye’nin daha güçlü bir gelecek inşa edebilmesi için kendisine verilen görevi yerine getirip Türkiye’nin koşmasının önünde,  ayağında bir ağırlık teşkil ediyor. Türkiye tüm renkleriyle tüm desenleriyle birlik beraberlik içerisinde bunların da üstesinden gelecek ve güçlü medeniyet yolculuğuna devam edecek” diye konuştu.

“SUR’DAKİ ÇALIŞMALAR DİYARBAKIR’A ZENGİNLİK KATACAKTIR!”

Lekesiz, Sur’da yapılan çalışmalar arkasından Sur’da hayatın normale dönmesine ilişkin Hükümetin yaptığı planlamalar, çalışmalar, kentsel dönüşümün, Diyarbakır’ın zenginliğine zenginlik güzelliğine güzellik katacağını öne sürerek,  “Bu çalışmalar zat-ı âlinizin liderliğinde oluyor. Burada çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Güvenlik bürokrasisine verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz. Ben bu vesileyle polis teşkilatı mensuplarının da Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Diyarbakır İlimizde de yaşlılarımızı kendi annesi babası gibi bilmesi, küçükleri kendi evladı kardeşi gibi bilmesi, akranlarını arkadaşı gibi bilmesi, konusundan dolayı gösterdikleri özen, hassasiyet için tüm polislerimize teşekkür ederim. İkinci teşekkürüm terör ve teröristle mücadele ederken polislerimizin güvenlik birimlerimizin hukukun sınırları içerisinde kalmaya azami derecede özen gösterip,  mücadelesini terör ve teröristle yürütme konusundaki gösterdikleri özene teşekkür ederim. Üçüncüsünde arkadaşlarımızın huzur ve güvenliğin temini ve tesisine yönelik çalışmaları yaparken silahlı kuvvetlerimizin değerli mensuplarıyla Mehmetçikle beraber çalışırken uyum ahenk içerisinde çalışma konusunda gösterdikleri özenden dolayı çalışma arkadaşlarımıza, sizin aracılığınızla teşekkür ederim” dedi.

“BÜYÜK BİR ÖZVERİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR YAPILDI”

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da, Diyarbakır’da terörle mücadele konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirildiğine işaret ederek, “Bu çalışmalarda güvenlik birimlerimiz büyük bir özveri içerisinde titizlikle bu çalışmaları ortaya koydu. Zaman zaman Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünün gerek araç-gereç gerekse personel ihtiyacı buradaki mücadelede yeterli olmadı. Bu konuda Bakanlığımızdan talepte bulunduk. Başta İçişleri Bakanımız ve Emniyet Genel Müdürü olarak sizler bu taleplerimizi en kısa zamanda yerine getirdiniz. Bu anlamda da bizlere bu mücadelede vermiş olduğunuz desteklerden dolayı sizlere de teşekkür ediyoruz.

“MÜCADELEDE HUKUK KURALLARINA RİAYET EDİLDİ!”

“Mücadelenin en hassasiyet taşıyan tarafı da hukuk kurallarına riayet edilerek sivil vatandaşla teröristin ayırt edilmesiydi” diyen Vali Aksoy, şöyle konuştu: “Bu hassasiyeti gösterdiler ve terör örgütünün beklediği arzu ettiği ortamı onlara sunmadılar. Bu anlamda da arkadaşlarımıza ben de teşekkür ediyorum. Daha iyiye doğru gidiyor. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da huzur ve güven ortamı bundan sonra vatandaşlarımız açısından daha iyi bir noktaya taşınmış olacak, temennimiz bu. Ben tekrar ziyaretiniz için, destekleriniz için teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürü Lekesiz ve beraberindekiler İl Emniyet Müdürlüğüne geçmek üzere İç Kale’den ayrıldılar.

573 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika