Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14152 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Meclis bu kez Köprübaşı Köyü’nde toplandı

04 Ağustos 2015 - 592 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Meclis bu kez Köprübaşı Köyü’nde toplandı

Sur Belediyesi halka açık olarak yaptığı meclis toplantısının bu ay ki oturumunda, belediyenin yürüttüğü çalışmalarla ilgili birkaç önemli duyuru yaptı. Katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile devam yürütülen çalışmalar çerçevesinde yapılan halka açık meclis toplantısında Eş Başkanlar, Sur Belediyesi’ne bağlı köylerde yapılan ve programa alınan köylerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

GELİR GİDER TABLOSU AÇIKLANDI

Her ay bir meclis toplantısını halka açık olarak gerçekleştiren Sur Belediyesi, bu ayki toplantısını Silvan Yolu üzerinde bulunan Köprübaşı Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, DBP Sur İlçe yönetimi, Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve Köprübaşı Mahallesi’nde ikamet eden az sayıda vatandaş katıldı. Toplantı yoklamanın alınması ve gündemlerin okunmasıyla başladı. Ardından Temmuz ayına ait mali hizmetlere ilişkin gelir ve gider tablosu okundu.

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Tablonun okunmasının ardından söz alan Sur belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, gerçekleştirdikleri bu toplantılarla amaçlarının halkın sıkıntı, sorun, eleştiri ve önerilerini ilk ağızdan dinlemek ve çözüm yollarını beraber belirlemek olduğunu ifade etti. Narin belediyenin köy ve mahallelerde yürüttüğü çalışmaların geldiği aşamalar hakkında bilgi verdi. Narin, şöyle dedi:

“Şu an Fen İşleri Müdürlüğümüzün kilitli taş döşeme, yol yapım ve onarım çalışmaları Çarıklı, Bağıvar ve Köprübaşı mahallelerinde devam etmektedir.Yine kısa bir süre önce Bölge Trafik dediğimiz alandaki çalışmalarımızı bitirip teslim ettik. Muhtemelen Çarıklı Mahallemiz’de de on gün içerisinde, belediyemizin öngördüğü hizmetler tamamlanacak. Dolayısıyla Çarıklı’nın bir bütün olarak yeniden üst yapısı da tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulacak. Bağıvar’ın iki mahallesinin hemen girişte sağda ve sol da iki mahallesini tamamlamış bulunmaktayız. Mevcut 2014 yılında mal alımı yaptığımız 200 bin metre kare kilitli taş yapım işimizin şu an 184 bini tamamlanmış ve 20 bin metre kare de elimizde taş mevcut. Elimizde kalan 20 bin metre kare taş ile Çarıklı ve daha önceden altyapısı bitmiş ve programa alınmış olan Arzuoğlu Mahallesi’nde bir hafta sonra kilitli taş döşeme çalışmasına başlayacağız. Yine bunun dışında altyapısı bitmeyen halen köylerimiz ve mahallelerimizin içerisinde çamurlu olan yerleşim yerlerimiz var. Bu yerleşim alanları içerisinde bu ay üçüncü bölgenin önemli bir bölümünü tamamladık. Karaçalı ve o bölge de on sekiz uygulamasının bittiği alanların imar yolları açılacak. Bir hafta sonra da iş makinemiz ve şantiyemiz dördüncü bölge olarak adlandırdığımız alanda çalışmalara başlayacak”

BELEDİYENİN GELİR GİDERLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Belediyenin gelir ve giderleri ile ilgili yurttaşlara bilgi veren Narin, personellerin içeride olan haklarını peyder pey ödemeye çalıştıklarını ifade ederek, “Belediyemizde çalışan personel arkadaşlarımızın içeriden alacakları oldukça yüksek bir meblağ, gücümüz ve imkânlarımız dâhilinde bu arkadaşlarımızın içeride biriken sosyal hakları, ikramiyeleri ve maaşlarını da ödemeye dönük plan ve çalışmalarımız var. Aylık personel giderimiz 1 milyon iki yüz bin civarında. Biz bu ay personel giderimize ek olarak 700 bin TL ekstra bir ödeme yaptık. Bunu bilmenizi istedik” dedi.

Narin’in konuşmasının ardından söz alan yurttaşlar, Köprübaşı sakinleri olarak yaşadıkları sıkıntılara değindi. Özellikle yollar konusuna yaşadıkları soruna değinen yurttaşlar, kilitli taş döşeme işinin mahallede başlatıldığını dile getirerek en kısa zamanda çalışmanın bitmesi ile rahatlayacaklarını ifade etti.

 

dyb-04-08-2015-koprubasinda-yurttaslarin-katilimiyla-meclis-toplantisi-gerceklestirildi (1) dyb-04-08-2015-koprubasinda-yurttaslarin-katilimiyla-meclis-toplantisi-gerceklestirildi (3)

362 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika