Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Eğitim camiasından Eğitim Fakültesi’ne ziyaret

04 Mart 2016 - 517 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Milli Eğitim camiasından Eğitim Fakültesi’ne ziyaret

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Remzi Kattaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata,  eğitim çalışmalarına verdiği destekten dolayı Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel’e iade-i ziyarette bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Metin Direk ve Hüsamettin Atlı’nın da bulunduğu ziyarette, eğitim-öğretim alanında gerçekleştirilecek olan ortak çalışmalara ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.

KATTAŞ: “EĞİTİM ÇALIŞMALARINA AKADEMİK KATKI ALMAK İSTEDİK”

Üniversite ve İl Milli Eğitim İşbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıyı değerlendiren Vali Yardımcısı Kattaş, Diyarbakır’da eğitimle ilgili yaptıkları çalışmalara akademik katkı almak, sorunlara çözüm getirmek, üniversiteye de pratik ve uygulama noktasında ve öğretmen adaylarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla neler yapabileceklerimize dair verimli bir çalışma olduğunu belirterek, “İlerleyen zamanlarda yapılacak protokol ve işbirliği çalışmaları da Diyarbakır’ımızın eğitimde çok daha iyi noktalara gelmesine, çocuklarımızın yüzünün gülmesine, velilerimizin göğsünün kabarmasına, halkımızın huzur ve refahına önemli etki sağlayacaktır. Misafirperverliklerinden dolayı Prof. Dr. Sait Yücel Hocamıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

HURATA: TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ise, Toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin İlimiz için çok büyük bir avantajı var. Kentin eğitim ruhuna ayrı bir enerji katıyor. Bizler de bu enerjiyi okullarımıza, eğitimcilerimize ve çocuklarıma aktarmak için bir araya geldik. Bizim için çok verimli oldu. Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sait Yücel Hocamız zaten yaptığımız çalışmalara her zaman katkı sunan ve değer veren bir akademisyenimiz. Bu koordineli çalışmalarımız eğitim camiamıza ayrı bir ışık olacağına olan inancımla bizlere sunduğu desteklerden ötürü kendilerine ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Milli Egitim camiası

345 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika