Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12522 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Muhtar mı? Seyyar satıcı mı?

12 Mayıs 2016 - 782 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Muhtar mı? Seyyar satıcı mı?

Muhtar seyyar satıcı Muhtar seyyar satıcı (1) Muhtar seyyar satıcı (2)

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarlığı’nın önü işportacı tezgahlarından geçilmiyor. Muhtarlığın önünde kaçak sigara ve ‘buzlaç’ tezgahının açılmasına seyirci kalınması tepkiye yol açtı.

İşsizliğin had safhada olduğu Diyarbakır’da, işportacı sayısında adeta patlama yaşanıyor. Kaldırım ve caddeleri adeta mesken tutan seyyar satıcılara yönelik özellikle ilçe belediyelerinin yeterli denetim yapmaması işportacı sayısını artırıyor. Bağlar İlçesi’ndeki Selahattin Eyyübi Mahalle muhtarlığı önünde yıllardır işportacıların tezgah kurması denetimsizliği gözler önüne seriyor. İddialar göre, işportacı tezgahının muhtarın yakınlarına ait olduğu bildirilirken, zabıta ekiplerinin müdahale etmemesi de tepkiye yol açtı.

Aydın Arslan bulvarında ise, Özel bir hastanenin önünde de tezgah kuran seyyar satıcılarda kaldırımı işgal ediyor. Ayrıca yine aynı bulvar üzerinde karpuz ve kavun tezgahının kurulması da yine denetimsizliğe örnek olarak gösteriliyor.

DENETİM BEKLENİYOR

Vatandaşlar, son günlerde Belediyelerin yetersiz denetimleri nedeniyle bulvar üzerinde seyyar satıcı sayısında adeta patlama yaşandığını ifade ederek, Belediye zabıta ekiplerinin denetimsizliği yüzünden seyyar satıcılar istedikleri yerlerde tezgah kurabiliyorlar. Muhtarlık binalarının önlerinde, kaldırımlarda ve hatta caddelerde bile tezgah kuran bu şahıslara karşı kimse bir işlem dahi yapmıyor” diye konuştular. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

243 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika