Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Nihayet!!! Asfaltlama çalışmaları Bağlar’da başladı

14 Temmuz 2015 - 507 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Nihayet!!! Asfaltlama çalışmaları Bağlar’da başladı

DİSKİ’nin altyapı çalışmaları doğrultusunda asfalt programını oluşturan ve 30 Nisan’dan bu yana 130 bin ton asfalt seren Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar’da Yılmaz Güney Caddesi’nin bir bölümü ile Diclekent Bulvarı dışındaki ana arterlerde asfaltlamayı tamamlayarak, çalışmalarını Bağlar ilçesine kaydırdı. Belediyemiz kırsal ilçelerde ise 1110 kilometre yol, asfalt ve kilitli parke taşı çalışmasına devam ediyor.

Aleyna NUR ADA

2015 yılı asfalt sezonunu 260 bin ton asfalt üretip, 190 kilometre asfalt serme hedefiyle açan, kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 30 Nisan’dan bu yana kentin ana arterlerine 130 bin ton asfalt serdi. Kent merkezindeki çalışmalarını kademeli bir şekilde gerçekleştiren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Kayapınar ilçesindeki asfaltlama çalışmalarını 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda tamamladı. Seyrantepe TOKİ’de çalışmalarını sürdüren, Bağlar’da Medine Bulvarı’nda çalışmalara başlayan ekipler, Bağlar’ın ardından çalışmalarını Yenişehir ilçesinde sürdürecek.

DİCLEKENT VE YILMAZ GÜNEY CADDESİ’NİN BİR BÖLÜMÜ DIŞINDA KAYAPINAR’DA ASFALT TAMAMLANDI

Dr. Yusuf Azizoğlu Caddesi, Aziziye Mahallesi ile Bağıvar’da asfaltlanan caddeler dışında, Kayapınar’da Tekel Caddesi, Fırat Bulvarı, Musa Anter Caddesi, Ahmet Arif Caddesi, Ayşe Zarakolu Caddesi, Selahattin Eyyübi Bulvarı ve Kayapınar Caddesi’nde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı asfalt ekipleri, Yılmaz Güney Caddesi’nin bir bölümü ile Diclekent Bulvarı’ndaki altyapı çalışmaları nedeniyle bu caddelerdeki çalışmalarına ara vererek, asfaltlamayı Bağlar ilçesine kaydırdı. Böylece Kayapınar’da 2015 yılı asfalt programı kapsamında belirtilen caddelerde çalışmalarını bitiren asfaltlama ekipleri, söz konusu cadde ve bulvarda DİSKİ’nin altyapı çalışmasının tamamlanmasının ardından asfaltı yapmayı kararlaştırdı.

BAĞLAR’DA MEDİNE BULVARI’NDA ASFALTLAMA BAŞLADI

Seyrantepe TOKİ’de asfalt çalışmasını sürdüren asfaltlama ekipleri, Bağlar’daki asfalt programını ise esnafın ve vatandaşın bayram alışverişini rahat bir şekilde yapması için Medine Bulvarı’ndan başlattı. Ekipler, bayramın ardından sırasıyla Nükhet Coşkun, Emek, Öğretmenler, Cengizler ve Cemiloğlu caddelerini asfaltlayacak.

YAMA ÜÇ EKİPLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Yama çalışmasını ise üç ekiple Şeyh Şamil Mahallesi, Elazığ Caddesi, Sıtki Göral Caddesi, Mimar Sinan Caddesi’nde yürüten asfaltlama işçileri, Ramazan ayı nedeniyle mesaiye sabah 04.00’da başlayıp, öğleden sonra 14.00’da çalışmalarını tamamlıyor.

KIRSAL İLÇELERDE ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRDÜRÜLÜYOR

Kırsal tüm ilçelerde 1110 kilometre yol, asfalt ve kilitli parke taşı çalışmasına nisan ayında başlayan, eylül ayı sonu itibariyle çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen Kırsal Mahalle Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, aralıksız çalışmasını sürdürüyor.   Kulp’ta yol ve asfalt çalışmalarının yüzde 75’ini, Silvan’da yüzde 50’sini, diğer ilçelerde tüm yol çalışmalarının yüzde 30’sini tamamlayan ekipler, eylül ayı sonunda tüm kırsal ilçelerde çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor. Bu kapsamda Dicle, Kulp, Bismil, Çınar, Lice, Ergani, Hani ile Sur’da yol yapım çalışması yürüten ekipler, Silvan, Eğil, Kocaköy ve Çermik ilçelerinde ise yol düzeltme çalışmalarına devam ediyor.

14-07-2015 27_2997x2000 14-07-2015 30_2997x2000

386 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika