Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilerden YÖK’e tepki

19 Kasım 2015 - 413 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğrencilerden YÖK’e tepki

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) öğrenim gören bir grup İlahiyat Fakültesi öğrencisi, Yüksek Öğrenim Kurumu’nun (YÖK) bu yıl pedagojik formasyonu kontenjanını 15 bin olarak belirlemesine tepki gösterdi.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, YÖK’ün bu yıl 15 bin pedagojik formasyon kontenjanı belirlemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Fakülte önünde toplanan grup adına açıklama yapan öğrencilerinden Şeyhmus Sofioğlu, seçimden önce formasyon sorunu kalmayacak vaadini hatırlatmak istediklerini ifade ederek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu konuda gerekli çabayı yapmasını istediklerini söyledi. Sofioğlu,“Hazırlık süreciyle beraber 5 yıla çıkan üniversite eğitimi formasyonla beraber 6 yıla uzaması öğrenciler açısından büyük bir mağduriyettir. Geçen yıl 54 bin kontenjanı verilen formasyonun bu sene 15 bin sayısında verilmesi büyük bir haksızlıktır. Pedagojik formasyon isteyen tüm öğrencilerin hakkıdır. Buna sınır konulması veya az sayıda kontenjan verilmesi biz öğrencileri rahatsız etmektedir. En kısa zamanda bunun düzeltilmesini hükümetten talep ediyoruz” dedi. Öğrenciler, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

DİYARBAKIR DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDE (DÜ) ÖĞRENİM GÖREN BİR GRUP İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ, YÜKSEK ÖĞRENİM KURUMU’NUN (YÖK) BU YIL PEDAGOJİK FORMASYONU KONTENJANINI 15 BİN OLARAK BELİRLEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ. (İHA/DİYARBAKIR-İHA)

DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDE (DÜ) ÖĞRENİM GÖREN BİR GRUP İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ, YÜKSEK ÖĞRENİM KURUMU’NUN (YÖK) BU YIL PEDAGOJİK FORMASYONU KONTENJANINI 15 BİN OLARAK BELİRLEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ.

289 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika