Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilere ‘Değerler Eğitimi’ aşılanacak

10 Şubat 2017 - 750 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğrencilere ‘Değerler Eğitimi’ aşılanacak

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde hayata geçirilen Değerler Eğitimi Projesine, okul müdürlerine verilen bilgilendirme toplantısıyla start verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’yle ortak yürütülen Değerler Eğitimi Projesi açılış töreni, Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Müftüsü Burhan İşliyen, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şubesi Daire Başkanı Şakir Yaman, Dicle Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tahsin Kula, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Şube Müdürü Ramazan Tekdemir ve 4 merkez ilçeye bağlı okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

TEKDEMİR: “FAZİLET YÜKLÜ BİREYLER YETİŞMESİNE KATKI SUNMAK İSTEDİK”

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Şubesi olarak, hazırlık aşamasını sizlerle paylaştıkları ‘Değerler Eğitimi Projesi’ ile Diyarbakır merkez ilçelerinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile bu kurumlara bağlı pansiyon ve yurtlarda öğrenim gören öğrenci gruplarına Değerler Eğitimi alanında Seminerler vermek, Münazara ve fotoğraf yarışmaları düzenlemek, gezi ve benzeri diğer etkinliklerle bireysel ve toplumsal iç huzurun artmasına, fazilet yüklü bireyler yetişmesine katkı sunmak istediklerini söyledi.

ASLAN: “TERÖRÜN GENÇLİĞİMİZİ DEJENERE ETMELERİNE BİZ EĞİTİMCİLER ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Şube Müdürü Tekdemir’den sonra kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ise, Görevlerinin arasında öğrencilerin eğitimleriyle ilgilenmek olduğunu ifade ederek, “Ama benim en önem verdiğim proje; Değerler Eğitimi Projesidir. Yani güzel insan yetiştirme eğitimidir. Bakınız bu ülkede 15 Temmuz hain darbe girişimini bu memleketin en zeki ve başarılı çocuklarını kandırarak yaptılar. Değerlerinden ve köklerinden kopararak yaptılar. Değerler eğitimi dini bir eğitim değildir. Değerler Eğitimi; sevgi, hoşgörü, kardeşlik gibi kaybetmeye yüz tutmaya başlayan değerlerimizi gelecek nesillere aktarmaktır. Değerlerimizi kaybettiğimiz andan itibaren teknolojinin kölesi olmaya başladık. Bugün otobüse bindiğimizde bizim yetiştirdiğimiz çocuklar hamile ve yaşlılara yer vermiyorsa değerlerimiz kaybetmişiz demektir. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak için taşeron terör örgütlerinin gençlerimizi kullanarak onları dejenere etmelerine biz eğitimciler asla ve asla müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

YAMAN “BELEDİYE OLARAK DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Değerler Eğitimi Projesi ortaklarından Büyükşehir Belediyesi adına konuşan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şubesi Daire Başkanı Şakir Yaman da, Öğrencilerin ruhen ve bedenen sağlıklarını korumak, aile ve topluma karşı duyarlı bireyler yetiştirmek, değer yargıları ön plana çıkarmak, değerlere karşı duyarlılık kazandırmak ve bu değerleri davranışa dönüştürmek hususlarında çalışmalar yapmak sosyal belediyecilik anlayışlarının olduğunu vurgulayarak, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla bundan sonra bu tür projelere desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

İŞLİYEN: “DİN GÖREVLİLERİMİZİ ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTURMAYA HAZIRIZ”

Değerler eğitimini manevi açıdan ele alan bir konuşma gerçekleştiren İl Müftüsü Burhan İşleyen ise, “Özellikle Diyarbakır gibi kadim bir şehirde maneviyatımızı kaybetmemek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Sur İlçesini gezdiğimde dört ayrı kapının önünde dört hamam olduğunu farkettim ve sorduğumda sahabeler şehrine gelen yabancıların şehre abdestsiz girmemeleri için yapıldığını öğrenince çok etkilenmiştim. Böyle bir atanın dedenin torunlarının günümüzde bu değerlerini yitirdiğini görmek inanın çok acı veriyor. Bu nedenle Değerler Eğitimi Projesini çok önemsiyoruz. Müftülük olarak ne zaman isterseniz formasyon almış din görevlilerimizi çocuklarımızla buluşturmaya hazırız” dedi.

İl Müftüsü Burhan İşliyen’in konuşmasının ardından Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Esra Yüksel projenin amacı ve yürütülmesi konusunda bir sunum gerçekleştirdi.  Program; Dicle Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr.Tahsin Kula, okul müdürlerine iyi insan yetiştirilmesi konusunda gerçekleştirdiği sunumun ardından son buldu.

744 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..