Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilere ücretsiz kitap ve Koçluk desteği!

30 Ağustos 2016 - 1.912 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğrencilere ücretsiz kitap ve Koçluk desteği!

Elif Parlakyıldız

Bilgi yolu- EİS- Birey Yayınları tarafından Diyarbakır’da maddi durumu düşük olan ÖSS ve TEOG’a hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz kitap ve koçluk desteği verilecek.

HEDEFİMİZ DİYARBAKIR EĞİTİMİNE DESTEK!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 13 İl’de hizmet veren Bilgi yolu-EİS ve Birey yayınları Bölge Müdürü Elif Parlakyıldız, Eğitim-öğretim sektörünün daha aktif olarak destek olmak adına Bölge Müdürlüğünün merkezini Diyarbakır’da kurduklarını ifade ederek, “Biz ilk yıllardan itibaren öğrencilere özellikle bu anlamda çok sayıda ücretsiz kitap dağıttık. Okullarda tanıtımlarımızı yaptık. Bizim her İl’de alt bayilik oluştu. Bu alt bayiliklerimizdeki amacımız daha fazla okula ve öğrenciye ulaşmaktı” dedi.

HAFTA SONU KURSLARINA ÖNEM VERİYORUZ

Satışını yaptıkları yayınların haricinde okullara yönelik ücretsiz olarak sundukları hizmetlerin olduğuna işaret eden Parlakyıldız, “Milli Eğitim Bakanlığı özellikle bu hafta sonları kurslarını çok büyük önem veriyor. Bizde bu hafta sonu kurslarına yayın olarak ciddi anlamda önem veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı Devlet okullarında hafta sonu kurslarıyla dershaneyi öğrencinin ayağına getiriyor. Bizde birey yayıncılık olarak, biliyorsunuz 1996 yılından beri birey dershaneleri olarak hizmetimiz var. Bu nedenle biz dershaneciliği 96 yılından itibaren yaptığımız için ister istemez bu işi de iyi yapıyoruz.

ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİNİ GELİŞTİRDİK

Biz bu anlamda hafta sonu kurslarını daha aktifleşmek, daha başarılı hale getirebilmek amacıyla bir öğrenci takip sistemi yani otomasyon sistemi geliştirdik okullarda. Yani öğrencinin bütün başarılarını, girdiği sınavlarını, ders notlarını, yoklamalarını, hangi derste hangi konuyu görüp görmediğini, genel başarı durumunu ve Türkiye geneli sıralamasını görebilsin diye öğrenci takip sistemi geliştirdik. Bu otomasyon sistemini biz Birey Dershaneleri olarak 1996 yılından itibaren kullanıyoruz. Ama biz dedik ki, en azından bizim bölge halkımız, son yaşanan olaylardan dolayı ve tabiî ki öğrencilerin başarılarını artırabilmek adına bazı uygulamalar başlatalım’ dedik. Bu da bunlardan bir tanesi oldu açıkçası” diye konuştu.

KİTAPLARDA YAYINLARIMIZIN LOGOSUNU KULLANMADIK

Parlakyıldız, Özellikle devlet okullarında hafta sonu kurslarını daha başarılı hale getirebilmek amacıyla Okul müdürleri ile görüştüklerini vurgulayarak, şöyle dedi: “Bu ziyaretlerimizin bir maliyeti yoktur. İşin güzel tarafı, yayınımızın reklamını yapmayalım diye birey logosunu da kullanmadık. O açıdan her okul kendi logosunu çok rahatlıkla kullanabileceği için yani bir markanın, bir yayının ya da bir dershanenin tanıtımına da yapmamamış olacaklar. Sadece kendi okulları, markaları, işlemleri gibi algılanmış gibi olacak.

ÜCRETSİZ KONU TARAMA TESTLERİ

Bu anlamda bizim aynı zamanda geliştirilmiş olduğumuz ve yine dershanelerde kullanılan KTT dediğimiz konu tarama testlerimiz var. Bunları da yine aynı şekilde aynı okullarla ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Yine ücretsiz olarak bu konu tarama testlerini de okullarımızda otomasyon sistemiyle beraber paylaşıyoruz. Bir de rehber öğretmen gönderiyoruz okullarımıza. Öğrenciler, sınav kaygıları gibi konularda sunumlar yapabilmek için. Biz geçen yıl bölgede yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle toplum bir sunum yapamadık.

REHBERLİK SUNUMLARIMIZ DA VAR

Özellikle YGS sınav kaygısıyla ilgili ya da TEOG başarısını arttırabilmek verdiğimiz rehberlik sunumlarımız da var. Hem öğretmenlerimize hem de öğrencilerimize. Biz bu yıl inşallah bunu da gerçekleştirmeyi diliyoruz. Aynı zamanda maddi durumu düşük olan öğrenciler için biz koçluk sistemi geliştirdik.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KİTAP DESTEĞİ VERİYORUZ

Yine burada öğrencilere ücretsiz ÖSS kitapları var. Hem öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı yapacağız hem de hedefledikleri okullar çerçevesinde kendilerine ücretsiz koçluk ve ödev takip sistemi gerçekleştireceğiz. Bunu da şuanda satış noktamız ve bayimiz olduğu için Rehberlik öğretmenlerimizle birlikte  Gençlik Kırtasiye’nin Tesisler durağındaki şubesinde olacağız. Biz o yüzden maddi durumu düşük olup da ÖSS’ye ya da TEOG’a hazırlanan öğrencilerimiz varsa biz onları da bekliyoruz”

(www.haberdiyarbakir.gen.tr –ÖZEL HABER)

1842 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika