Dolar : Alış : 3.6600 / Satış : 3.6666
Euro : Alış : 4.3258 / Satış : 4.3336
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13498 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretim elemanlarına proje eğitimi

08 Aralık 2016 - 396 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğretim elemanlarına proje eğitimi

5-6 Aralık 2016 tarihlerinde üniversitemizin farklı birimlerinden öğretim üyelerimizin katıldığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından verilen PCM-Project Cycle Management (Proje Döngüsü Yönetimi) eğitimi tamamladı.

Katılımcıların AB (Avrupa Birliği) hibeleri ve Kalkınma Ajanslarına yönelik proje imkanları hakkında bilgilendirilmesi ile proje hazırlama, uygulama, izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanan eğitimle öğretim üyelerimizin proje tabanlı düşünebilme ve projelerini  mantıksal çerçeve yaklaşımıyla hazırlayabilme imkanı bularak, çalıştıkları birimin yönetsel, mali ve akademik kapasitelerinin artırılmasına katkıda bulunması hedeflendi.

Eğitimin son dersinde öğretim üyelerinin yanında olan ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştiren üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ufuk Bircan, yeni dönemle birlikte Dicle Üniversitesi’nde bu gibi eğitimlere ağırlık verileceğini belirterek, amaçlarının yürütülen bilimsel faaliyetlerin mümkün olduğunca projelendirilmesi olduğunu ifade etti.

345 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika