Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Ortak çözüme varacağız”

02 Mayıs 2016 - 1.456 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“Ortak çözüme varacağız”

“Ortak çözüme varacağız” (2)

DTK Eş Başkanları Hatip Dicle ve Leyla Güven kentteki Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya ilişkin konuşan Dicle, “Yaşanan sorunlardan çıkış için iş dünyamızın öneri ve talepleri konusunda gerekli notlarımızı alarak ortak çözüme varacağız’’ dedi.
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Hatip Dicle ve Leyla Güven, Diyarbakır’da faali yet yürüten Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya eş başkanların yanı sıra, DTK Başkanlık Divanı Üyesi Musa Farisoğlu, Hasan Hüseyin Ebem, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay Diyarbakır Organize Sanayi İş Adamları Derneği (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç, Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Başkanı Nevin İl, Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği Başkanı İhsan Ogurlu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı İsmail Şanlı, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Metin Aslan ve TES-DER Başkanı Mehmet Veysi Araç katıldı. Toplantıda, iş dünyasının karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişi yapıldı.

“ÖNERİLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Yapılan görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, iş dünyasının önerilerini önemsediklerini söyledi. Dicle, “İş dünyamızın önerilerini ve ayrıca sorunlarını bizzat kendilerinden dinlemek istedik. Kendileri de bu konularda bizlere gerekli bilgileri verdi. Yaşanan sorunlardan çıkış için iş dünyamızın öneri ve talepleri konusunda gerekli notlarımızı alarak ortak çözüme varacağız’’ dedi.

401 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika