Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14244 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özmen: “Gençleri, Dağ’dan ve uyuşturucudan kurtarmaya geldik”

19 Ağustos 2016 - 1.963 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Özmen: “Gençleri, Dağ’dan ve uyuşturucudan kurtarmaya geldik”

Akin gencler (1) Akin gencler (2)

Türkiye genelinde 70 İl ve yurtdışında başta İngiltere olmak üzere 10 temsilciliği bulunan Akil Gençler Platformu Diyarbakır’da İl Başkanlığı kurdu. İl Başkanı Engin Özmen, amaçlarının dağa çıkan gençlerin dağa çıkma faktörlerinin sosyal ve ekonomik olarak ele alınması ve bu bağlamda gençlerin dağlara kazandırılmadan önce topluma kazandırılmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, ayrıca uyuşturucuya bulaşan gençlerin, uyuşturucuya başlama sebeplerini ortaya çıkarmak için mücadele edeceklerini söyledi.

2 yıl önce kurulan ve Türkiye genelinde 70 İl’de kurulan Akil Gençler Platformu Diyarbakır’da da İl Başkanlığı kurdu. Tamamı gençlerden oluşan Platform, bugün kahvaltılı bir basın toplantısı ile kuruluşlarını ilan etti. Platform İl Başkanı Engin Özmen, İnançları gereği toplumun tüm katmanlarının din, can, mal ve sosyal hayatlarının daha iyi ikame edilmesini sağlamak olduğunu savunarak, “toplumun, Adalet, özgürlük ve kardeşlik gibi ortak unsurlarını hep ön planda tutacak şekilde hareket etmek, farklılıklara ve farklı düşüncelere her zaman içimizde yer vermek, saygı duymak, siyasetle ilgili fakat siyaset üstü bir anlayışla gelişmeleri okumak istiyoruz” diye konuştu.

DAĞ’A ÇIKMA FAKTÖRLERİ TESPİT EDİLECEK

Amaçlarına değinen Özmen, şöyle dedi:

“bölgedeki terör olaylarının en aza indirgemek için uğraşmak, gönül isterdi ki tamamı ile bitirmek, dağa çıkan gençlerin dağa çıkmafaktörlerinin sosyal ve ekonomik olarak ele alınması ve bu bağlamda gençlerin dağlara kazandırılmadan önce topluma kazandırılmasını sağlamak, Bilindiği üzere Diyarbakır’da gençlerin çalışma ve iş bulma alanlarının oldukça kısıtlıdır. Bu nedenden ötürü becerikli gençlere yeni iş ve istihdam alanları oluşturmak, Diyarbakır’da KOSGEB ile birlikte yürüteceğimiz el işi takı atölyesinde üretilecek el sanatlarının yine bu atölyeye ait takı ve hediyelik eşya mağazasında satışını gerçekleştirip gençlere maddi olanak sağlamak, Diyarbakır’da maalesef uyuşturucu kullanımı ve satışı oldukça fazla. Gençlerin uyuşturucuya meyil etmelerinin başlıca sebeplerini tespit etmek ve bu doğrultuda bu işi en aza indirgemek için toplumsal faaliyetler içinde bulunacağız” (www.haberdiyarbakir.gen.tr)

1877 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika